تقویت گل سانسوریا + قیمت سانسوریا

می توانید پوست موز را آسیاب کرده و آن را تا عمق 6 سانتی متری از خاک سانسوریا قرار دهید. پوست موز یکی از مواد طبیعی مناسب برای تقویت گل سانسوریا می باشد.


منبع: https://nadigarden.com/strengthen-the-flower-sansevieria/

پوست تخم مرغ به عنوان یک کود طبیعی شناخته می شود. احتیاجی نیست پوست تخم مرغ را آسیاب کنید می توانید از آن برای تقویت خاک گلدان سانسوریا استفاده نمایید. پوست تخم مرغ دارای مقدار زیادی پتاسیم، کلیسم، منیزیم و آهن می باشد.

برای تقویت گل سانسوریا می توانید یک و نیم عدد قرص آسپرین را در دو لیتر آب حل کنید و هر سه هفته یکبار بر روی گیاه سانسوریا اسپری نمایید. این روش علاوه بر این که باعث تقویت گیاه سانسوریا می شود می تواند از بیماری های مختلف این گیاه جلوگیری نماید.

روش های تقویت گل سانسوریا

به دلیل دارا بودن مقدار زیاد پتاسیم، کلسیم و مواد قلیایی می توان از خاکستر به جهت تقویت خاک سانسوریا استفاده کرد.

از دیگر روش هایی که برای تقویت گل سانسوریا می توانید به کار بگیرید استفاده از قهوه یا چای می باشد. تفاله ی قهوه به دلیل دارا بودن نیتروژن سبب می شود ساقه های سانسوریا محکم شوند. همچنین تفاله ی چای نیز برای رشد بهتر گیاه ایده ی بسیار خوبی است که می توان از آن به جهت شفاف کردن برگ های سانسوریا استفاده کرد.

استفاده از صدف خرد شده در خاک گلدان سانسوریا باعث تقویت این گیاه خواهد شد. صدف دارای کربنات کلسیم بوده و استفاده از آن برای رشد گیاه مناسب است.

همانطور که اشاره شد روش های مختلفی برای تقویت گل سانسوریا وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم.