دستگاه هواساز چیست و اجزای اصلی آن کدام اند آی تهویه-بتا تهویه

به همین خاطر است که در طراحی از فناوری سرمایش تبریدی کمک گرفته می شود. در خصوص نحوه کار هواساز ابتدا باید بگوییم که انتظاراتی که این دستگاه برای ما فراهم می‌کند با سه قابلیت سرمایش، گرمایش و رطوبت خواهد بود که این سه ویژگی در تمامی هواساز‌ها با هر ابعادی، حتی در هواساز غیر صنعتی هم قابل مشاهده است. به دلیل مرکزی بودن سیستم توزیع آب گرم و سرد می‌تواند بهترین گزینه برای استفاده در محیط های اداری، مسکونی و صنعتی باشد. این نوع هواسازها عموما برای پرورش قارچ، تهویه مطبوع محیط های بسیار حساس (اتاق سرور)، تهویه مطبوع بخش های اداری و مسکونی محیط های صنعتی و… مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یکی از مزیت های اصلی نصب هواساز، محیط کاری بسیار راحت تر برای کارکنان و بازدیدکنندگان چیلر بتا تهویه است. در حالی که واحدهای تهویه مطبوع بسته به دمای بیرون، فضای کار را گرم یا خنک می کنند، AHU هوای ورودی ساختمان شما را تمیز می کند و حتی رطوبت را تنظیم می کند. قیمت هواساز وابسته به نوع کاربری ، متریال مورد استفاده در تولید هواساز ، میزان ظرفیت هوادهی دستگاه و همچنین ظرفیت برودتی و گرمایشی آن متغیر باشد . قیمت نهایی محصول وابسته به تعداد تجهیزات به کار رفته در این تجهیز برآورد می گردد.

  • دستگاه هوارسان می‌تواند به صورت یک منطقه‌ای یا چند منطقه‌ای باشد که در نوع دوم می‌توان توسط دمپرهای مخصوص، هوایی با درجه حرارت و رطوبت مختلف برای چند منطقه توزیع نمود.
  • شرکت تهویه نوین ایرانیان عرضه کننده انواع هواساز با کیفیت، همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش مناسب می باشد، لطفا جهت مشاوره و کسب اطلاعات کافی جهت خرید هواساز با شرکت تماس بگیرید.
  • شاسی پس از عملیات جوشکاری و فرزکاری با رنگ اپوکسی پوشش داده می‌شود.
  • هوای تمیزتر هواساز به این معنی است که احتمال حملات آسم درمبتلایان به این بیماری کاهش می یابد.

پس از چند دهه به این نتیجه رسیدند که این عامل خنک کننده‌ می‌تواند حتی قابلیت تولید یخ را هم داشته باشد. با توجه به سرمای زیاد منطقه، معمولا ابعاد دستگاه بزرگتر از حد معمول میشود. برای محاسبه دقیق ظرفیت تجهیزات، باید از مهندس تاسیسات پروژه بهره بگیرید. در واقع اگر فن قبل از کویل نصب شود، دمنده و اگر بعد از کویل نصب شود مکنده است. تواند هم کاملاً هوای تازه بوده و هم بخشی هوای تازه و بخشی هوای برگشت باشد.

دستگاه هواساز چیست و اجزای اصلی آن کدام اند آی تهویه-بتا تهویه

دهند تا به شما کمک کنند از شدت بوی ناخواسته در تأمین هوای فضای مورد تهویه خود بکاهید. در نظر گرفتن کفشور فاضلاب در محل اتاق هواساز جهت نظافت و سرویس‌های دوره‌ای الزامی است. در این بخش قصد داریم تا تعدای از فیلترهای هواساز را برای شما توضیح بدهیم. هواساز معمولی از نظر اجزاء سازنده به چند دسته تقسیم می شوند. در هر نوع کاربری که رفت و آمد در آن زیاد بوده و باید اکسیژن به میزان کافی تامین شود. در تصویر زیر کارکرد دستگاه در حالت سرمایشی نشان داده شده است.

فیلترها

به صورت خلاصه، آنچه که درون یک هواساز اتفاق می افتد این است که هوای سرد یا گرم درون فضای آن به گردش درمی آید و سپس از طریق تبادل حرارت یا بردوت که با کمک چیلر و دیگ چگالشی انجام می شود، به انجام عمل تازه سازی هوا می پردازد. ضمنا هوای تازه شده از یک سری فیلتر عبور می کند و کیفیت آن افزایش می یابد. از این تعاریف این طور به دست می آید که دستگاه هواساز با گردش مرتب هوا در محیط، نیاز ما به تهویه مطبوع را به صورت کامل برطرف می سازد و کاری می کند که همیشه هوای تازه در پیرامون ما جریان داشته باشد. هواساز بسیار پرکاربرد و پرمصرف است و به همین دلیل باید هنگام خرید و سفارش به خوبی با آن آشنا باشید. به سبب سهولت کار، قیمت دستگاه هواساز نیز در اختیار شما قرار داده خواهد شد. درون ساختار یک هواساز، قطعات مختلفی یافت می شود که به آن ها نیز اشاره مفصلی خواهیم داشت اما بد نیست بدانید که درون یک هواساز کوچک سه قطعه اصلی دمنده، فیلتر هوا و کویل به چشم می خورد.

نحوه محاسبه ظرفیت حرارتی و برودتی هواساز

جهت رسیدن به حداکثر راندمان و در نتیجه کاهش حداکثری مصرف انرژی شرکت هواسازراهکارهای متفاوتی با توجه به کاربردهای مختلف پیشنهاد می کند و با توجه به تجربه درخشان و چندین سال خود بهینه ترین دستگاه ممکن در هر نوع کاربرد را ارائه خواهد داد. سیستم سرمایشی در هواسازهای آپارتمانی بیشتر به دو شکل طراحی می شوند و به مرحله تولید می رسند. در مناطق گرم و خشک کشور و نیز و شهرهایی که دارای آب و هوای معتدلی هستند، ازفناوری تبخیر مستقیم آببرای طراحی هواساز کمک می گیرند.این دستگاه ها بیشتر شبیه کولرهای آبی کار می کنند ،با این تفاوت که به جای پوشال های چوبی از پدهای سلولزی کمک می گیرند. پس آن آب روی این پدها اسپری شده، با عبور جریان هوا از روی این پدها، قطرات آب تبخیر می شوند، جریان هوای ورودی به هواساز خنک می شود. کویل سرمایشی هم چه در هواساز آپارتمانی و چه در هواساز‌های صنعتی نقش مبدل دمایی را ایفا می‌کند؛ به‌گونه‌ای که به وسیله لوله‌هایی با ساختار ظاهری خاص و مبرد یا آب سرد شده ارسالی از چیلر کاهش دما را به همراه دارد.