ساخت دیش گاردن با وسایل دور ریختنی


روش کار ساخت دیش گاردن :

۱- ظرف انتخابی را استرلیزه کرده بدین صورت که با آب گرم و صابون شسته و با قارچکش ضدعفوفنی نمایید.

۲-پس از ضدعفونی یک لایه نازکی از سنگ ریزه کف ظرف قرار دهید.

۳- ظرف را از خاک پر کنید و آن را کمی فشرده‌ کنید.

۴- طراحی بسته به زاویه دید دارد. چنانچه ایده خاصی به نظرتان نمی رسد می توانید داخل اینترنت جستجو کرده و طراحی و دیزاین دیش گاردن های مختلف را ببنید تا دیدتان باز شود.

در صورتی که می خواهید گیاهتان از تمام جهات دیده شود بهتر است گیاهانی که کمی ارتفاع بلندتر دارد را در مرکز گلدان قرار دهید و گیاهان پاکوتاه را در اطراف چیده شود.

اما چنانچه بخواهید در گوشه ای قرار دهید که دید یک طرفه دارد بهتر است گیاهان پابلند در یک طرف و گیاهان کم ارتفاع در جلوی آن کاشته شود تا تمام گیاهان دیده شود.

۵- گیاهان را به آرامی و با دقت بدون اینکه صدمه ببینند از گلدان‌شان خارج کنید و خاک اطراف ریشه را کمی بتکانید.

۶- در خاک چاله‌هایی برای کاشت گیاهان ایجاد نمایید و گیاه را داخل آن قرار دهید.

7- در پایان می توانید از وسایل تزیینی که قبلا آماده کرده بودید استفاده کنید تا زیبایی دیش گاردن دو چندان شود. می توانید کمی سنگ تزیینی و رنگی در سطح خاک قرار دهید. از گلدان شکسته نصف نیمه که قبلا با رنگ شاد رنگ آمیزی کردین نیز می توانید استفاده کنید.

8- در پایان کمی آب مخلوط با قارچ کش به گیاه بدهید. در میزان آبیاری دقت کنید تا گیاه گندیده نشود. هر ماه یک بار هم مطلوب است برای ضدعفوفنی و جلوگیری از بیماری از محلول قارچکش استفاده نمایید.

9- بهتر است دیش گاردن را در محیطی قرار دهید که نور مناسبی داشته باشد. اما اگر گیاهان سایه دوست هستند نور زیاد برای آنان مطلوب نیست.


منبع: https://nadigarden.com/making-a-dish-garden/