طراحی داخلی مطب و کلینیک ها

سبک معماری مدرن در چند دهه اخیر در کشور های مختلف به خصوص در ایران بسیار فراگیر بوده است و همینطور طرفداران زیادی به دست آورده است. زمانی که این رنگ با رنگ های روشن تر ترکیب شود، به ایجاد فضای مدرن کمک می کند و باعث جذابیت فضا می شود. قرمز: اين رنگ با هيجان و انرژي همراه است پس اولين رنگي است كه بايد از مصرف آن جلوگيري شود. بهترین گزینه های رنگی در طراحی دکوراسیون مطب پزشک، ترکیبی از رنگ های روشن با تناژ های مختلف در کنار متریال های طبیعی همانند چوب، شیشه و سنگ است. دكوراسيون داخلي مطب خود را مي توانيد به شادترين مطب دنيا تبديل كنيد. پس به عبارتي توجه ويژه داشتن به دكوراسيون مطب ها به مانند هر فضاي كاري ديگري مهم است. در بازسازی مطب دندانپزشکی نیز، از مهمترین عوامل آرامش مراجعه کنندگان است. برایناساس طراحی داخلی دکور کلینیک زیبایی، از اهمیت زیادی برخوردار است و باید فضایی باکیفیت، بهداشتی و زیبا طراحی شود تا علاوه بر افزایش بازده کاری، بر احوالات و شخصیت مراجعین نیز تأثیرگذار باشد و نیازهای بیمار و پزشک را برطرف کند.

سادهترین روش برای تکمیل دکوراسیون مطب دندانپزشکی، خرید مبلمان آماده و قراردادن آنها در محیط است؛ حال آن که با کمک متخصصین این حوزه شما میتوانید میز رسپشن، نیمکتهای انتظار و همۀ مبلمان خود را بر اساس فرم و شرایط حاکم بر محیط خود طراحی کنید و از داشتن یک مطب دندانپزشکی منحصربهفرد و بینظیر لذت ببرید. میزان نور در یک فضا تاثیر مستقیم بر روی رفتار بیماران می گذارد استفاده از نور مستقیم مناسب ترین نور پردازی برای طراحی داخلی مطب روانشناسی میباشد پیشنهاد می شود که در اتاق انتظار از نور طبیعی بهره گرفته شود اما اگر امکان این کار وجود نداشت حتما سعی کنید که در اتاق روانپزشک از نور طبیعی استفاده کنید اگر نور طبیعی به صورت درست به فضا هدایت شود تاثیر خوب و آرام بخشی بر روی مراجعه کنندگان می گذارد. رنگ نارنجی نیز از دیگر رنگ هایی است که پیشنهاد می شود در طراحی مطب ازش استفاده کرد. محيط هاي پزشكي و مطب هاي در ايران داراي فضايي استرس زا و پر تنش زيادي هستند.

بيماران معمولاً مدتي را در اتاق انتظار يا روي يونيت دندانپزشكي در مطب سپري ميكنند، بنابراين طراحي دكوراسيون مطب دندانپزشكي ، محيطي راحت و تميز ميتواند در ارزيابي مراجعه كنندگان درباره خدماتي كه در آن مطب دريافت ميكنند، مؤثر باشد. برای در نظر گرفتن طراحی مطب دندانپزشکی مواد و متریالی که قرار است، از آن استفاده کنید، نقش بسیار مهمی را اجرا میکند. برای جلب اعتماد بیشتر مراجعه کنندگان، قرار دادن دیپلمها و گواهیهای کسب شده روی دیوار به صورت قاب شده روشی عالی به نظر میرسد. با توجه به استفاده روز افزون مردم از این کلینیک ها و مراکز زیبایی، سرمایه گذاری روی تاسیس و احداث کلینیک و مطب پوست، مو و زیبایی یکی از راه های مناسب کسب درآمد است. به خصوص در اين عصر و در ايران اين نكته به شدت لحاظ نمي شود و توجه ويژه اي دكتر ها به دكوراسيون مطب خود ندارند.

درنتيجه بايد هنگام تصميم گيري اين موضوع را به خاطر داشته باشيد تا درنهايت اتاقي به دست نياوريد كه باعث تشويش احساسات بشود.در ادامه با رنگ هايي آشنا مي شويد كه براي اتاق انتظار كلينيك پزشكي يا دكوراسيون مطب شما بهترين گزينه هستند چون باعث ايجاد آرامش مي شوند. در ادامه با رنگ هايي آشنا مي شويد كه براي اتاق انتظار كلينيك پزشكي يا دكوراسيون مطب شما بهترين گزينه هستند چون باعث ايجاد آرامش مي شوند. انواع خاکستری های ملایم بهترین گزینه برای سالن انتظار در طراحی داخلی کلینیک و مطب می باشند. رنگ های خنثی مانند بژ، ملایم و آرامش بخش هستند و استرس و تشویش را کاهش می دهند.

اگر قصد بازسازی و نوسازی کلینیک خود را دارید، مسلما یکی از اصلیترین سوالهای شما میزان هزینهی تعمیر و نوسازی است. نكته كليدي درباره ايجاد حس آرامش در بيماران، به خصوص بيماران جديد، محيطي صميمي و دوستانه است. حتي مي توان از خلاقيت هاي بازي در مطب هم استفاده كرد، بيماران مي توانند در حين ويزيت شدن از بازي هاي كامپيوتري نيز استفاده كنند. در مطب این دندانپزشک، روزانه افراد زیادی برای تجربه ححس سرگرمی مطب مراجعه و مدتی در آنجا میمانند و ممکن است برخی از آنان، برای انجام کار دندانپزشکی، به همان مطب مراجعه کند. قرمز. اين رنگ با هيجان و انرژي همراه است پس اولين رنگي است كه بايد از مصرف آن جلوگيري شود. به دلیل حضور مدتدار بیماران در مطب، نمای داخلی میتواند ارزیابی کلی از نحوه ارائه خدمات در آن مکان به مراجعه کننده بدهد. از آنجایی که حتی ممکن است که افرادی که به کلینیک زیبایی مراجعه میکنند استرس ناشی از انجام امور درمانی را داشته باشد، محیط کلینیک زیبایی باید محیطی باشد که منتقل کننده حس آرامش به افراد باشد. معمولا بانوان باردار دارای نگرانیهای همیشگی میشوند که طبیعی است. قیمت طراحی داخلی معمولا این گونه نیست که شما مجبور باشید، تمامی فضای های ساختمان تان را به دست تغییر و تحول و طراح بسپارید، بلکه شما می توانید انتخاب کنید که فقط یک فضا از منزل یا محل کارتان را تغییر داده و به دست طراح بسپارید.

این نوع طراحی به عنوان مثال در مطب دندانپزشکی بیماران نه تنها ترس و نگرانی ناشی از کشیدن یا پر کردن دندان خود را فراموش میکنند، بلکه کاملاً سرگرم میشوند. بزرگتر نشان دادن و پر نور تر شدن فضا نیز از دیگر ویژگی هایی هستند که از امتیازات رنگ سفید محسوب می شوند. استفاده از آیینه نیز میتواند به بزرگتر جلوه دادن مطب کمک کند. هنگام تعمیر و نوسازی مطب به چه نکاتی باید توجه نمود؟ به طور مثال اگر می خواهید این مکان را گسترش بدهید، شکل نهایی آن به چه صورت خواهد بود؟ بنابراین اگر می خواهید بیشتر با اصول دکوراسیون و مبلمان بیمارستانی ﺁشنا شوید و اطلاعات خود را در مورد اهمیت کفپوش بیمارستانی و پنجره های بیمارستانی افزایش دهید و همچنین با تاثیر این نوع چیدمان بر صرفه جویی در مبلمان بیمارستانی ﺁشنا شوید می توانید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید. ۱- پیش از آنکه آغاز انجام این پروژه ، این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که درک روشنی از نوع خدمات پزشکی که قرار است ارائه گردد، داشته باشید. اگر هم تصمیم بگیرند که روی آن ها فرش قرار بدهند، مسلما از فرش هایی با یک طرح و رنگ استفاده می کنند و طرح های ساده و تک رنگ.

اشیاء جالب و لذت بخش ، مانند آکواریوم و گیاهان نیز میتوانند تسکین دهنده و آرامشبخش باشند و ذهن بیماران را از درد دور دکوراسیون داخلی مطب زیبایی کنند. اشیاء و وسایل جالب و لذتبخش، مانند آکواریوم و گیاهان نیز میتوانند تسکیندهنده و آرامشبخش باشند و ذهن بیماران را از درد منحرف کنند. به ویژه در این روزها که رقابت بین مطبها و کلینیکهای دندانپزشکی شدید است، بدون شک بیماران مکانی را برای درمان مشکلات جسمی خود برمیگزینند که در آن راحتتر بوده و احساس آرامش بیشتری کنند. به ويژه در اين روزها كه رقابت بين مطبها و كلينيكهاي دندانپزشكي شديد است، بدون شك بيماران مكاني را براي درمان خود برميگزينند كه در آن تجربه متفاوتي از درمان را داشته باشند.علاوه بر اين، طراحي دكوراسيون مطب با توجه به شرايط و تخصص پزشك ودندانپزشك مربوطه و تعداد پرسنل و ميزان مراجعه كنندگان، بايد طراحي شود. مطب دندانپزشكي مكاني است كه پزشك بخش مهمي از روز خود را در آن ميگذراند، بنابراين طراحي داخلي و چيدن وسايل درون اين فضا، همچنين رنگهايي كه براي وسايل و ديوارها استفاده ميشود و نورهايي كه در نورپردازي محيط استفاده ميشود در ايجاد روحيهاي شاد براي شخص پزشك و بيماران مؤثر است.

در طراحی این بخش رنگ های شاد از اهمیت بسیاری برخوردار هستند. کاربرد رنگ در هر زمان و مکانی بسیار حائز اهمیت می­باشد. پیش از آنکه بر روی این پروژه آغاز به کار کنید، بسیار مهم و حیاتی است که درک روشنی از نوع خدمات پزشکی که قرار است ارائه شود، داشته باشید. تزئین و طراحی مطب دکتر به گونه ای گرم، مبتکرانه ، ماهرانه و شیک ، یک راه عالی و بی نظیر برای ارتباط بر قرار کردن با بیماران و خلق یک تصویر حرفهای پزشکی معتبر می باشد. دکوراسیون مطب پزشکان نوعی سرگرمی و کار مبتکرانه می باشد که نیاز به صرف هزینه زیادی ندارد. در طراحی داخلی مطب بیماران مطب باید به جای فکر کردن به استرس و درد خود، در ساعاتی که در اتاق انتظار حضور دارند، از اینترنت استفاده کنند و به انواع بازیهای مورد علاقه کامپیوتری خود مشغول شوند.

۳-باید پلان را به بهترین نحو عملکردی به کارفرما تحویل بدهد. به دلایل عملکردی کفپوشهای پلاستیکی یا سرامیکی برای طراحی کلینیک روانشناسی بهترین انتخاب هستند. کمبود فضا به دلایل مختلف مثل عدم چیدمان صحیح میتواند بر روان بیمار تاثیر بگذارد. لمس احساسات خصوصی و شخصی پزشک میتواند یک جایگاه منحصر به فرد برای پزشک در ذهن بیماران ایجاد کند ؛ برفرض مثال اگر پزشک در رقابتهای قایق رانی فعالیت دارد، برای دکوراسیون دیوارها روی چسباندن عکسهای انواع قایق تمرکز کنید و مدلهای مختلف قایق، ماکتهای کشتی و عکسهای سفرهای قایقی خود پزشک را به نمایش گذارید. مطب یا درمانگاه مکانی است که شما بخش مهمی از روز خود را در آن میگذرانید، بنابراین طراحی داخلی و چیدن وسایل درون این فضا، همچنین رنگهایی که برای وسایل و دیوارها استفاده میشود, باید به بهترین نحو و مناسب ترین شیوه باشد. بنابراین این میز که در طراحی داخلی اتاق انتظار مطب مورد نظر بود به طور کامل عوض شد در حالیکه در رندرهای طراح این حس را منتقل نمیشد. طراحی داخل مطب را با توجه به مراجع کننده اش طراحی کنید.

9- نکتهی حائز اهمیت در طراحی مطب و کلینیک پزشکان این است که، به مکان مشخصی برای نگهداری از ابزار و تجهیزات پزشکی نیاز دارند. در بازسازی، ساخت و طراحی داخلی مطب دندانپزشکی دیاگرام های ویژه ای مورد نیاز است، که در معماری داخلی مطب دندانپزشکی بسیار حائز اهمیت است. یکی از نکات تاثیر گذار در آرامش بخش بودن مطب مامایی، استفاده از رنگ های آرامش بخش می باشد. گاهی برای بازسازی کلنیک پزشکی یا مطب دکتر احتیاج به تغییر نقشه است، طراحی نقشه ساختمان یکی از مهم ترین کارها در بازسازی مطب پزشک است. در طراحی مطب پزشکی ، عملکرد فضایی و ارتباط و دسترسی ها از مهم ترین عواملی هستند که یک طراح باید بتواند با طراحی هوشمندانه خود، پلان عملکرد و دسترسی ها را به سرانجام برساند.