طراحی و ساخت اتاق فرار از صفر تا صد با مشاوره رایگان | allescape

پنهان کردن اشياء بدني در سراسر اتاق رايج ترين معمايي است که توسط طراحان اتاق فرار استفاده مي شود.اين بدان معناست که شما بايد از استفاده از اشياء پنهان خودداري کنيد – فقط بايد در نحوه انجام آن خلاقيت پيدا کنيد. • روایت‌ها، تجارب و نظرات عاشقان و معتادان اتاق فرار را در هشتگ #اتاق_فرار در اینستاگرام دنبال کرده و اطلاعات جالبی دریافت کنید. اتاق فرار Escape Roomist اتاق فراری است که چهار اتاق فرار به نام‌های راز، تنهایی، نفوذ و میراث پارس را ارائه می‌کند. در بازی‌های کلبه وحشت و روانی، دست و پاى بازیگران بسته می‌شود. هم‌چنین در این دو اتاق و اتاق تسخیر، مواقعی از بازی در تاریکی مطلق قرار می‌گیرید، چنانچه فوبیای فضای تاریک دارید، این بازی‌ها را انجام ندهید. برنده تندیسهای بهترین دکور و فضاسازی، بهترین سناریوی اقتباسی از جشنواره های رازگشا و باف شده است.

طرح معما و سرنخ های اسکیپ روم

ولی ازآنجایی‌که الگوی ذهنی خاصی ندارند، سختی معما را می‌توان از رفتار آن‌ها تشخیص داد. شما باید بارها و بارها معماهای خود را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که منطق دارند و قابل‌حل هستند. بازیکنان حرفه‌ای قضاوت قاطعانه‌ای در مورد اینکه آیا یک معما خوب طراحی شده است یا خیر دارند؛ اما آن‌ها کمک چندانی به شما نمی‌کنند. اگر بازی خوب باشد بازیکنان با شما می‌نشینند و حرف می‌زنند و اگر بد باشد، فقط زودتر می‌خواهند از پیش شما بروند و فرار کنند.

هزینه ساخت اتاق فرار

البته تا به امروز تنها در شهر‌هایی همانند تهران، شیراز، اصفهان، مشهد، کرج، تبریز، اهواز و قزوین شاهد حضور اتاق فرار هستیم. گروه شرکت کنندههمانطور که اشاره کردیم، این بازی به صورت گروهی قابل اجرا است. این یعنی نمی‌توانید به صورت انفرادی بازی کنید و هم چنین نیاز به همکاری با سایر اعضای تیم دارید. همه باید با یکدیگر همکاری و تعامل داشته باشند تا معما به بهترین نحو ممکن حل شود. از طرفی حل معماهایی که در محیط بازی حرفه‌ای به وجود می‌آیند، بسیار دشوار خواهد بود. در حالی که داخل محیط بازی معمولی شاید بتوانید به سادگی یک معما را حل کنید.

اتاق فرار اسکیپ مستر

یکی از اولین اتاق فرارهای ایران نیز متعلق به این مجموعه است؛ اتاقی به نام فرار از زندان که در تاریخ دوم خرداد ۱۳۹۷ تاسیس شد. مجموعه اتاق فرار اسکیپ می در حال حاضر سه شعبه در مجتمع تجاری کورش، مجتمع مارینا مال چالوس و شهرک توریستی نمک‌آبرود با هفت بازی متفاوت کارخانه اتاق فرار و جذاب دارد. برخی افراد در این بازی شرکت می‌کنند و بی‌کار می‌مانند تا اعضای دیگر معما را حل کنند.

همان‌طور که در مطالب پیشین بیان شد، بازی اسکیپ روم به صورت گروهی اجرا می‌گردد و شما نمی‌توانید به تنهایی بازی کنید. در این بازی لازم است همه اعضای گروه دارای روحیه کار تیمی باشند تا معما را به بهترین نحو حل کنند. پس همبازی‌های پایه‌ای را برای شرکت در بازی فرار انتخاب کنید وگرنه از جست‌وجو خسته خواهید شد. بازی در مجموعه وست روم اسکیپ طراحی شده و دو ژانر ترسناک و دلهره‌آور دارد. در این بازی شما وارد یک سناریوی کامل با دکوری خیره‌کننده می‌شوید. هدف شما نیز کشف راز خانواده‌ فتحی برای برزو اختیاری، یکی از معروف‌ترین خبرنگاران ایران است.

  • توجه داشته باشید که اگر صرفا برای ترسیدن بازی می‌کنید، کابوس مناسب شما نیست.
  • برای گوش دادن به هر اپیزود (به‌جز اپیزود اول)، باید رمزی را وارد کنید که از کنار هم قرار دادن اطلاعات و سرنخ‌های اپیزود (یا اپیزودهای) قبلی به دست آورده‌اید.
  • طبیعتاً تمام اجزای بازی نیز باید به شکلی طراحی شود که به طور فردی قابلیت پیش روی در آن وجود نداشته باشد.
  • از طرفی می‌توانید فقط یک بازار هدف را برای خود انتخاب کنید.
  • این نوع معماها از تعاملی‌ترین و متداول‌ترین معما‌های اتاق فرار هست.
  • خوشحال میشیم در رابطه با کارخانه اتاق فرار نظر خودتان را بنویسید.
طراحی و ساخت اتاق فرار از صفر تا صد با مشاوره رایگان | allescape