علت ریزش برگهای گل پدیلانتوس چیست؟ + درمان آن

معمولاً گیاه پدیلانتوس به نور متوسط ​​ترجیح می دهد و در مقابل نور خورشید مستقیم بسیار حساس است. بنابراین، در صورت قرار دادن گلدان در مکانی که نور خورشید مستقیم به آن می‌تابد، برگ‌های گل پدیلانتوس ممکن است ریزش کنند.

شرایط نگهداری پدیلانتوس

همچنین، آبیاری نامناسب و خشک شدن خاک نیز می‌تواند باعث ریزش برگ‌های گل پدیلانتوس شود. گیاه پدیلانتوس به آبیاری متعادل و خاک مرطوب احتیاج دارد. برای اطمینان از اینکه خاک همیشه مرطوب باشد، می‌توانید از روش زیر آبیاری کنید: هر بار که خاک به اندازه کافی خشک شد، آبیاری کنید، اما بیش از حد آبیاری نکنید.

در نهایت، تغییرات دما و رطوبت نیز ممکن است باعث ریزش برگ‌های گل پدیلانتوس شوند. بهترین دمای روزانه برای پدیلانتوس حدود ۲۰-۲۵ درجه سلسیوس است و نباید به طور قابل توجهی از این محدوده خارج شود. همچنین، باید به دمای شبانه نیز توجه شود و برای جلوگیری از تفاوت دمای شبانه و روزانه بیش از حد، گلدان را در محلی با دمای ثابت قرار دهید. لذا با داشتن اطلاعات کافی در مورد این گیاه می توانید به سرعت علت ریزش برگهای گل پدیلانتوس را بیابید.


منبع: https://nadigarden.com/the-cause-of-pedilanthus-flower-leaves-falling/

بیماری‌ها و آفات نیز می‌توانند باعث ریزش برگ‌های گل پدیلانتوس شوند. برای پیشگیری از این مسئله، بهتر است گیاه را به صورت منظم بررسی کنید و در صورت وجود علائمی از بیماری یا آفت، فوراً اقدام به درمان کنید.