علت پژمردگی کاج مطبق چیست؟

اگر سوزن‌های کاج شما در طول فصل بارانی شروع به تغییر رنگ می‌کنند، ممکن است نشانه‌ای از آبگرفتگی ریشه‌ها باشد. در این مورد، شما باید زهکشی اطراف درخت کاج خود را بهبود بخشید.

برای جلوگیری از سرایت بیماری به سایر قسمت های درخت، قطع شاخه های آلوده یا مرده بسیار مهم است. مطمئن شوید که قطعات را با زاویه 45 درجه برش دهید تا رشد جدید و سالم تر را تشویق کنید. معمولاً درخت پس از این به طور طبیعی بهبود می یابد. با این حال، اگر بیماری عود کرد، ممکن است لازم باشد روش‌های دیگری را امتحان کنید.

2- بهبود آبیاری

اولین قدم برای احیای یک درخت کاج بیمار، قطع تمام مناطق آسیب دیده است. قطع کردن شاخه های آلوده یا مرده برای جلوگیری از گسترش بیماری به سایر قسمت های درخت بسیار مهم است.

درختان کاج که به تدریج از بالا به پایین قهوه ای می شوند ممکن است فقط از خشکی رنج ببرند. می توانید با دادن آب بیشتر به درخت خود در فصل خشک این مشکل را برطرف کنید. برای تأیید اینکه مشکل خشکسالی است، انگشت خود را به خاک اطراف درخت خود بچسبانید. اگر خاک خشک شد، به این معنی است که باید درخت کاج خود را بیشتر آبیاری کنید.

3- بهبود زهکشی

در حالی که نکات قبلی در مورد چگونگی احیای درخت کاج ممکن است مفید باشد، بهترین کاری که می توانید برای درخت بیمار خود انجام دهید این است که به یک کارشناس گیاهپزشکی مراجعه کنید.

درخت کاج شما ممکن است از هجوم آفات رنج ببرد نه عوامل محیطی. سوزن ها، شاخه ها و پوست درخت کاج خود را از نظر وجود حشرات و سوراخ ها بررسی کنید. اگر مشکل قارچ یا آفت دارید، قارچ کش ها و حشره کش هایی وجود دارد که می توانید خریداری کنید و برای درمان درخت کاج خود استفاده کنید. برای بهترین نوع استفاده و دستورالعمل های کاربردی خاص، حتماً با یک باغبان یا کارشناس گیاه تماس بگیرید.

5- با کارشناسان درخت در تماس باشید

ریشه های غوطه ور می توانند مشکلات بیشتری مانند پوسیدگی ریشه ایجاد کنند. برای جلوگیری از این امر می توانید زهکشی سنگریزه ای برای جذب آب اضافی در ته گلدان اضافه کنید. همچنین می توانید برای بهبود حفظ رطوبت و زهکشی خاک، مواد آلی بیشتری به خاک اطراف درخت کاج اضافه کنید.

4- از آفت کش ها یا قارچ کش ها استفاده کنید

احیای کاج مطبق خشک شده

1- قطعات آسیب دیده را قطع کنید.

به جای حدس زدن مشکل اصلی، می توانید با کارشناسان کشاورزی تماس بگیرید تا درخت کاج شما را به طور کامل بررسی کنند و بهترین اقدام را برای درمان آن تعیین کنند.


منبع: https://nadigarden.com/the-cause-of-araucaria-excelsa/