قیمت روف گاردن چقدر است

طراحی فضای سبز، چمن طبیعی یا مصنوعی، درخت و درختچه، گل و گیاه، فلاورباکس، پلانترباکس و… از جمله مواردی است که برای ایجاد فضای سبز روف گاردن به کار می رود. به طور کلی می توان گفت فضای سبز از پرهزینه ترین بخش های ساخت یک روف گاردن به حساب می آید.

متریال

این که آبیاری روف گاردن به چه طریقی مانند روش های دستی، قطره ای یا اتوماتیک انجام شود در هزینه ی نهایی روف گاردن تاثیرگذار خواهد بود. استفاده از آبیاری هوشمند یا قطره ای انتخاب بهتری برای روف گاردن خواهد بود.

آب نما

از دیگر عوامل موثر در قیمت نهایی روف گاردن متریال و مواد استفاده شده در ساخت این سازه می باشد. هرچه کیفیت و میزان مرغوبیت متریال به کار رفته در روف گاردن بالاتر باشد هزینه ی ساخت روف گاردن افزایش خواهد یافت.

آبیاری

زیرسازی مناسب

زیرسازی روف گاردن باید به درستی انجام شود. به دلیل وجود رطوبت، لازم است از عایق های رطوبتی در زیرسازی روف گاردن استفاده شود. علاوه بر این لازم است برای جلوگیری از وارد شدن بار اضافی و آسیب به ساختمان مقاوم سازی های مربوطه به درستی انجام شود.

فضای سبز

قرار دادن آبنما و استخر در روف گاردن نیز از جمله فاکتورهای موثر در قیمت روف گاردن است. می توانید برای کاهش هزینه ی روف گاردن از استخرهای پیش ساخته استفاده نمایید.


منبع: https://nadigarden.com/what-is-the-price-of-roof-garden/