نارون چینی سختترین نارون محسوب میشود

همه گلهای بنت قنسول را با همان شبه برگهای قرمز و زیبایش میشناسند اما گلهای واقعی آن، گلهای زرد و کوچکی است که در وسط برگهای قرمز قرار دارند. امروزه بیشتر از ۱۰۰ گونه بنت قنسول وجود دارد و رنگهای دیگر مثل سفید، صورتی و هلویی هم موجود هستند اما رنگ قرمز هنوز هم محبوبیت خودش را دارد. این گیاهان عموما بواسطه گل های زیبا که غالبا درشت و با اشکال مخصوص بخود آن هاست و همچنین رنگهای زنده و جالب، مورد توجه خاص دوستداران گل می باشند. بیشتر پیازهای گل یک سر و ته مشخص دارند، و این قانون ساده کاشت گل ها را آسان میکند. پیچک سیاه چشم پیچک سیاه چشم گل های زیبا و گیرای پیچک سیاه چشم، با ظاهر ساده پنج گلبرگی و رنگ های شاد، گیاهی همیشه سبز و چند ساله است. هر چند مراحل کاشت پیاز گل بسیار ساده است، رعایت برخی نکات شما را مطمئن می کند که باغچه پر گل و زیبایی خواهید داشت. این گیاه از مجموعه ی گیاهان آپارتمانی مقاوم به بی آبی در نور روشن شادتر می باشد، ولی نور کم را نیز تحمل می کند.

هزینه ی پرورش و نگهداری گل های زینتی بالا است و ناچارید تا مبالغ زیادی را برای تجهیزات بپردازید؛ که با سود بالایی که این گلها دارند و فروش مناسب جبران خواهد شد. در واقعیت می توان گفت که نور مورد نیاز این گیاه زینتی و زیبا در حد متوسط است و حتی اگیر این گیاه سریع الرشد تا دو الی سه روز در سایه باشد مشکلی برای آن پیش نمی آید. مثلا برای هر گلدان ۱۰ سانتیمتری یک عدد پیاز سنبل، سه تا چهار پیاز نرگس و یک تا چهار دانه پیاز لاله بسته نوع آن می کارند . به دلیل شرایط مختلف درونی، تراریومها به دو نوع طبقهبندی میشوند، بسته و باز. این نوع گل آپارتمانی دارای انواع مختلفی با گلهایی به رنگ بنفش، آبی، قرمز، صورتی و سفید است و چندین بار در سال گلدهی خواهد داشت. ین گیاهان در فصل قبل و بعداز گل دهی در بهار باید به صورت مرتب ( هفته ای ۲ الی ۳ مرتبه ) آبیاری شوند . در فصل زمستان آبیاری را به هفته ای ۱ مرتبه کاهش دهید.

تامین نور با استفاده از لامپ نیاز به سرمایه گذاری اولیه دارد و بدیهی است این روش در مقایسه با تامین نور با استفاده خورشید نیاز به هزینه بر است. به طور کلی از این نوع گیاهان برای زیباسازی و یکنواختی به خاک استفاده می شود، علاوه بر این به دلیل ایجاد حس طبیعی به خاک محل یافتن آن ها بسیار معروف هستند. یک قانون کلی وجود دارد این که باید بذر را در عمقی معادل یک تا دو برابر عرض بذر بکارید. بیشتر گل های پیازی به فضایی نیاز دارند که حداقل ۶ ساعت در طول روز تابش مستقیم آفتاب داشته باشد و البته کیفیت خاک هم از اهمیت زیادی برخوردار است. سعی کنید بذر گیاهان دارویی را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید تا از کیفیت بذر مطمئن باشید. هر پیازی برای کاشت در باغچه مناسب نیست؛ باید پیازهای گل با کیفیت را برای کاشت انتخاب کنید، پیازهایی که هم گوشتی باشند و هم سفت و سنگین برای کاشت بهترین انتخاب هستند؛ از پیاز گل نرم و له شده دوری کنید.

فعالیت باکتری ها در کمپوست می تواند سبب تولید گرما شود و از این طریق به گرم کردن بستر کشت و جوانه زنی بذر ها کمک کند. آبیاری باید با صبر و حوصله صورت بگیرد تا آب به خوبی به اعماق نفوذ کند. در غیر این صورت گیاهان سبز شده ضعیف و نازک گشته و در نتیجه بیماری ها و آفت ها به آسانی به آنها لطمه خواهند زد. فصل کاشت آنها اوایل تابستان است و در پائیز گل می دهند. دسته سوم این گل ها مانند آلاله، زعفران پیاز پاییزه دارند. پیازها با توجه به زمان گل دهی به چهار دسته تقسیم می شوند: پیاز بهاره، پیاز تابستانه، پیاز پاییزه و زمستانه.

برگ های این گیاه حالت کشیده، بلند و شمشیری دارند و گلها در مرکز بوته می رویند. پرورش نهال های سالم گیاهان دارویی نیاز به یک خاک غنی از مواد غذایی با بافت مناسب دارد. در مقایسه با سبزیجات بذر گیاهان دارویی اغلب دوره جوانه زنی طولانی تری دارند و یا به صورت نامنظم جوانه می زنند که این امر کمی مشکل زا می شود. گره چوب اغلب زیبا و چشمگیر هستند. شرایط نگهداری این گیاه زیبا و فوق العاده آپارتمانی، راحت است. ارتفاع گیاه لیندا در شرایط ویژه به 2 متر هم میرسد و این تنها با بالا آمدن ساقه اتفاق میافتد . راحت ترین راه برای جوانه زدن بذر ها قرار دادن سینی های کشت در کنار پنجره رو به جنوب است که هم نور و هم گرما برای آن تامین می شود.

این گل زیبا را می توانید در گلدان های کوچک رنگی قرار داده یا در گلدان های سبدی آویزان کنید. جاهایی از خانه یا محلکار که عنصر چوب موجود در گیاه برایشان خوب است جاهای مناسب قراردادن گلوگیاه هستند، یعنی شرق، جنوب شرق و جنوب. اگر بامبوها برای مدت طولانی در گلدان بمانند، بـه ناچار آسیب خواهند دید زیرا مواد مغذی کمتری برای حمایت از یک گیاه در حال رشد وجوددارد. اگر به خوبی از این گیاه نگهداری کنید هرسال گل می دهد. یک گل زیبا با برگ های نرم بنفش که به خودی خود و بدون وجود گل های صورتی هم زیباست. آب و هوای گرم را ترجیح داده و نیاز است که بین دو آبیاری خاک آن خشک گردد و دو بار در سال به خاک آن کود داده شود. کود کمکی برای رشد این گیاه آپارتمانی را باید در آغاز فصل رشد (بهار و تابستان) هفتهای یک بار به گلدان اضافه کرد. به همین ترتیب، گیاهان از استرالیا با همان روش به لندن فرستاده شدند و آقای وارد گیاهان استرالیایی خود را در شرایط عالی دریافت کرد. از جمله گلهای پیازی بهاری می توان به نرگس، لاله و گلهای پیازی انواع گیاهان زینتی در گلخانه سنبل اشاره کرد.

آماریلیس، یکی از جذابترین گلهای پیازدار موجود در دنیای گیاهان است. پس از فصل گل دهی آبیاری کم شود . بر اساس آب و هوای محل زندگی تان این گیاه گل داده و خانه را جذاب می کند. با این حال ، به عنوان یک گیاه نارس ، یک عصای گنگ هنوز هم می تواند یک محیط گرمسیری را حتی در حمام های کوچک و تاریک اضافه کند. توصیه می کنیم مقاله کاشت سنبل شب عید در آب را نیز از دست ندهید. در جهان گونههای بیشماری از گیاه نخل وجود دارد، اما فقط برخی از این گونهها هستند که برای رشد در خانه توصیه میشوند که در طول متن با آنها آشنا شدید. آن ها جز گیاهان هوایی بوده و برخلاف سرخس، فیلودندرون، نخل و پیچک سوئدی در خاک معمولی رشد نمی کند و کاشتن آن در خاک معمولی بهترین راه برای از بین بردن گیاه است. این گیاه کوچک در نور کم و آبیاری متوسط رشد می کند. تغذیه با محلول پاشی مواد غذایی روی برگ ها به جذب مستقیم از مواد غذایی از طریق برگ کمک می کند. این گیاه دارای رشد سریع بوده، ولی اگر در شرایط کمبود فضا رشد آن کند می شود.

↑ S.K. Kulzhynskyi. “Descriptions of a Collection of Folk Pysanky (Описание Коллекции Народньіх Писанок)” (به انگلیسی). او در رابطه با بازار این شغل، میگوید: ما از اغلب شهرهای پرجمعیت کشور به خصوص تهران مشتری داریم و به نقاط مختلف کشور گل میفرستیم. انتخاب محل مناسب برای کاشت گل های پیازی یکی از انتخاب هایی است که آینده باغچه شما به آن بستگی خواهد داشت. حالت زیبای آن ناشی از سرازیر شدن برگ ها به طرف پایین بخصوص در سنین بالاست. برای اینکه ظاهر زیبای گل همیشه باقی بماند، نباید اجازه دهید که پتوس حصیری، کمآبی شدید را تحمل کند. با یک آبپاش خوب که آب را به اندازه کافی پودر و ریز می کند بذر ها را آبیاری کنید. بهتر است از مخلوط خاکی با اندازه ذرات کمی کوچکتر از ذرات خاک مورد نیاز برای سبزیجات استفاده کنید تا اگر بذر های ریز را کشت می کنید به داخل ترک های خاک خوب نفوذ کند و در خاک دفن شود و سطح خاک نیاید. آن را در کنار پنجره قرار دهید تا مقدار زیادی از نور خورشید را دریافت کند. این گل را در نقطه ای قرار دهید که نور مستقیم خورشید را دریافت کند.

این گیاه مقاوم و همیشه سبز لبریز انرژی های مثبت است که می توانید به عزیزان خود هدیه دهید. بنابراین بهترین هدیه به کسانی است که در این فصل ها متولد شده اند. با هدیه دادن این گیاه در روز ولنتاین برای عشقتان سلامتی و برکت را آرزو کنید. آبیاری: هرگز اجازه ندهید خاک گلدان باتلاقی گردد، اگر در آبیاری مشکوک هستید یک روز آن را به تاخیر اندازید، در فاصله بین دو آبیاری خاک گلدان باید خشک شود، با آب ولرم آبیاری کنید، هفته ای دوبار در تابستان و یک بار یا کمتر در زمستان کافی است. گل های قرمز، صورتی، سفید یا نارنجی آن فضای خانه را زیباتر می کنند.

ژربرا توسط یک مرکز تاریک بزرگ در گل گل شناسایی می شود. دسته دوم، پیاز تابستانه است، زمان کاشت آنها فصل بهار است و می توان در تابستان گل دادن آنها را شاهد بود. تجارت گل و گیاهان زینتی ایران یا به عبارتی دیگر صنعت گل و گیاهان زینتی در ایران به تجارت و کسبوکار در زمینه تولید، بازرگانی، توزیع و فروش گل و گیاهان زینتی ایران میگویند. البته اگر گیاه از نوع ستونی یا مخروطی باشد (مانند سرو) و تبریزی، انجام نمی شود. گلخانههای چوبی ارزانترین نوع گلخانه میباشد که معمولاً پس از سه تا 4 سال از بین می رود و پس از این مدت باید دوباره تعویض شود. اگر سینی ها را در کنار پنجره، گلخانه کوچک یا زیر نور لامپ قرار می دهند بهتر است سینی های کشت با خانه هایی با اندازه کوچک استفاده کنید.

گلهای استرپتوکارپوس حالت شیپوری دارند و معمولاً در هر گلدهی بین 20 تا 30 عدد گل در هر بوته می روید. هنگام انتخاب گلهای برش خورده زیبا، ژربرا تقریباً به اندازه گلهای رز، میخک و لاله ها محبوب هستند. نکته ای که باید هنگام آبیاری به این گیاه توجه کرد این است که ، آب بر روی ساقه گیاه پاچیرا نریزد به خاطر این که باعث به وجود آمدن بیماری پوسیدگی ساقه می شود.و باید به درستی آبیاری شود تا از به وجود آمدن این بیماری جلوگیری کنیم. گیاه پول چینی اگر نیاز به آب داشته باشد، با افتادن برگهایش شما را مطلع خواهد کرد. درخت آلو یکی از بهترین درختان برای کاشت در باغ شما برای رنگ اضافی است. کاشت گلهای پیازی به خصوص در فصل بهار و آغاز سال جدید کاری است که هیچ باغبانی از آن غافل نمی شود. در حالی که سرانه مصرف گل در دنیا 150 شاخه گل است هر ایرانی در سال 18 شاخه گل خریداری میکند که ارزش ریالی آنها به گفته رئیس انجمن گل و گیاهان زینتی ایران، سالانه 60 هزار تومان برای گلهای شاخه بریده و 20 هزار تومان برای گیاهان گلدانی است.

راه دیگر برای افزایش جوانه زنی بذر گیاهان دارویی استفاده از روش گرم کردن خاک (Bottom Heat) است. بنابراین لازم است یکسری تیمار ها برای افزایش یکنواختی و سرعت جوانه زنی مورد استفاده قرار گیرد. برای افزایش رطوبت اطراف این گیاه، میتوانید برگها را روزانه غبارپاشی یا از یک سینی رطوبتساز استفاده کنید. البته شما برای کشت بذر گیاهان دارویی می توانید یک گلخانه ساده با لوله هایی با استفاده از پی وی سی تهیه کنید و روی آن پلاستیک قرار دهید. بونسای میخک هندی نمونهی مینیاتوری این گیاه است و به علاقهمندان میخک هندی اجازه میدهد که سایز کوچک این گل منحصربهفرد را روی میز کار یا کنج خانهی خود نگهداری کنند و از یکی از زیباترین گلهای آپارتمانی نهایت لذت را ببرند! تهیه گلدان های گل برای تزیین سالن ها و اتاق ها و دفاتر کار با گیاهان سوخ دار از آسانترین و معمولی ترین گلهای گلدانی است.