نقش تلویزیون شهری و تابلو روان در تبلیغات

امروزه کلیه مراکز اداری، تفریحی و اقتصادی (دولتی و خصوصی) برای ارائه خدمات بهتر و جلب رضایت مشتری در رقابتی روز افزون با یکدیگر می ویدئو وال باشند. • مراکز کنترل شهری ( مترو ف کنترل ترافیک ، مدیریت بهران و …. زمانی که قصد دارید یک سیستم مداربسته را برای یک محیط بسیار بزرگ مانند فرودگاه، فروشگاه، مرکز خرید، ایستگاه قطار، مترو، مراکز پلیس و کنترل ترافیک و … این محصول مانند تلویزیونهای قدیمی به دلیل وجود لامپ تصویر دارای ابعاد بسیار بزرگی بوده و بیرون زدگی پشت آن زیاد است. وجود برخی ویژگی ها خصوصا استحکام و مقاومت در برابر عوامل محیطی در آنها امری حیاتی است.

نزدیکترین و دورترین فاصله مکان نشستن اپراتور ها از دیوار مورد نظر برای نصب باید دقیقا محاسبه گردد. فاصله اپراتور ها نباید خیلی نزدیک باشد چرا که باعث گردن درد و ضعف بینایی می شود ، همچنین دور بودن اپراتور ها باعث کم شدن میدان دید آنها می شود. بعضی از نمایشگر های دیجیتال یک زاویه دید دارند. نرم افزار کاملا فارسی ویدئو وال امکان تعریف پنجره های متعدد در سایز و موقعیت های دلخواه را برای نمایش همزمان ورودی های مختلف فراهم می نماید . البته میتوان در ویدئو والها، چند تصویر مختلف یا ویدیو را به صورت همزمان نمایش داد. مشخصهی دیگر این نوع ویدئو والها، شدت نور تصاویر است که بر اساس واحد cd/m2 (کندل بر متر مربع) یا همان واحد نیت (Nit) اعلام میشود. برای جلوگیری از این اتفاق ناخوشایند (سایه زدن) شرکتهای تولیدکنندهی ویدیو وال، نمایشگرها رو با استفاده از شیوهی جابهجایی پیکسل تصاویر ثابت میسازن تا از معضل Screen Burn in (جا ماندن تصویر یا سایه زدن) جلوگیری کنن. هر شرکت یا مجموعهای کلیپ موردنظر را خود را تهیه میکند. کنترل کننده Video Wall دستگاهی است که منابع محتوای تصویری شما را به نمایشگرها متصل میکند. کنترل کننده Video Wall منابع محتوایی شما را به نمایشگرها متصل میکند.

تلویزیون های Outdor در محیط های باز مثل چهار راه ها، پارک ها، بزرگراه ها، فرودگاه ها، مصلی ها دارای کاربرد میباشند. هستند. برخی از این نرم افزارها علاوه بر امکانات گفته شده دارای قابلیتهای پیشرفتهتری برای کنترل بهتر نمایش در سیستم ویدیو وال نیز هستند. این دستگاه دارای پورتهای ورودی و خروجی بسیاری است و قابلیت نصب بر روی دیوار را نیز دارد. دستگاه کنترلر ویدئو وال دارای پورتهای مختلف ورودی و خروجی برای صدا و تصویر است. کارت گرافیک Matrox M9138 ، یک کارت گرافیک با 3 خروجی تصویر Mini-DP می باشد. ویدئووال ال جی، یک قاب بسیار نازک دارد که در فاصله ۳ تا ۵ میلیمتری مانیتورها در کنار هم قرار گرفتهاند. ویدئو وال (Video Wall) یا دیوار ویدیویی به مجموعهای از نمایشگرها گفته میشود که بهطور هماهنگ در کنار همدیگر قرار میگیرند و بهصورت یکپارچه تصاویر مورد نظر را در یک سطح بسیار بزرگ به نمایش در میآورند. از دیگر ویژگیهای این پنلهای ویدئووال، جلوگیری از جا ماندگی تصویر یا Screen Burn-in است، به این صورت که با جابجایی پیکسل تصاویر ثابت، اجازه جا ماندگی تصاویر را نمیدهد. درواقع یک تلویزیون شهری از کنار هم قرار گرفتن ماژول LED فول کالر ، منبع تغذیه و مادربرد در یک فریم تلویزیون شهری و یا کابینت رنتال ساخته می شود.

بر اساس فرمانهایی که از طریق نرم افزار کنترل کننده ایجاد میکنید، دستگاه کنترلر محتوا را به نمایشگرها ارسال میکند و به شما اجازه میدهد که محتوای نمایش داده شده را بنا به سلیقه خود بلافاصله تنظیم و مرتب کنید. علاوه بر این مانیتورهای صنعتی درگاه های خاص و زیادی برای اتصال با دستگاه مختلف را دارند و باعث میشود از هر دستگاهی که اطلاعات را برای نمایش بگیرد با کیفیت بالا به مخاطب نشان دهد. این روش یکی از آسان ترین روش ها برای جلب توجه مخاطبان است و نقش زیادی در افزایش بهره وری کسب و کارهای مختلف دارد. میزان روشنایی نمایشگر هم یکی از ویژگیهایی است که در بازاریابی نمایشگرها نقش مهمی دارد. نمایش محتوا با رنگهای طبیعی و وضوح و شفافیت بالای تصاویر به همراه کنتراست بهینه پنل نمایشگر از جمله ویژگیهایی است که انتظار میرود نمایشگرهای موجود در سالنهای هنری داشته باشند. هر چقدر فاصله بیننده از صفحات دات پیچ بیشتر باشد، امکان مشاهده تصاویر با کیفیت بالاتر افزایش مییابد.

توجه ویژه به کیفیت، همراه با قیمت مناسب، صداقت و رعایت کلیه موارد استاندارد در اجرای پروژه اصولی بوده که ما خود را همواره ملزم به رعایت آن دانستهایم.فروشگاه شبکه همواره با بهرهگیری از سیستم ارسال سریع، آماده ارسال کالا به تمامی نقاط ایران از جمله تهران، اصفهان، شیراز، تبریز، مشهد، گرگان، ساری، بندرعباس، سمنان، شاهرود، یزد، اهواز، همدان، لرستان و سایر استان ها و شهرهای ایران عزیزمان میباشد. مشتری از طریق روشهای نوین از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین با افزایش فاصله بینندگان با ویدیو وال ال ای دی کیفیت تصاویر افزایش مییابد. برای نمایش متون و تصاویر مورد نظر خود میتوان تصاویر را را در نرم افزاری که به همراه دستگاه ارائه می شود تنظیم نموده، روی فلش مموری ذخیره و با اتصال فلش مموری به تلویزیون شهری (یا در واقع به کنترلر موجود در تلویزیون شهری) متن و محتوای مورد نظر خود را به تلویزیون شهری منتقل نمایید. این دستگاه به شما امکان کنترل محتوای به نمایش درآمده در تلویزیونها را میدهد، اینکه چه زمانی و کجا تصاویر به نمایش درآیند.

در این نوع از ویدئو والها، صفحهنمایش از کنار هم قرار گرفتن تعداد زیادی لامپ الایدی کوچک تشکیل خواهد شد. نمایشگرهای ویدیو وال در کنار هم یک تصویر را در مقیاس بزرگ و رزولوشن بالا نمایش میدهند. بدین معنی که تصویر به صورت کلی و کشیده بین تمام نمایشگرهای کنار هم به نحوی تقسیم میشود که همه با هم یک تصویر بزرگ را نمایش میدهند. به این ترتیب میتوان نمایشگرهای شهری را به دو دسته تقسیم کرد. دسته بندی ویدئو والها شامل ویدیو وال ال سی دی، ویدیو وال ال ای دی و سیستم تابش نور از پشت است. امروزه برای رفع این نقص از پنل های ال سی دی(کاشی مانند)، پروژکتورهای مکعبی، یا کاشی های ال ای دی در ویدئو وال ها استفاده می شود. مکعبی، یا کاشی های ال ای دی در ویدئو وال ها استفاده می شود. با توجه تفاوت در میزان روشنایی و اندازه ابعاد این نمایشگرها، قیمت هریک از آنها بسته به قابلیتهایی که دارند متفاوت است؛ شما میتوانید برای اطلاع از قیمت ویدئو وال سامسونگ، پنتوس، ال جی و یا هر برند دیگری با کارشناسان تیم کامپیوتر صدرا در ارتباط باشید و ضمن کسب اطلاعات بیشتر، محصول موردنظرتان را با آگاهی بیشتری خریداری نمایید.

ویدئو والها در صورتی که قابل تعامل کردن باشند جذابتر هم میشوند. ویدئو والها نسل جدید مانیتورهای صنعتی هستند و نسبت به مانیتورهای معمولی و خانگی قابلیتهای بیشتری دارند و امکان استفاده و کارکرد طولانی مدت و بصورت ۲۴ ساعت روز و ۷ روز هفته (۷/۲۴) را دارا میباشند، این نوع نمایشگرها دارای قاب یا بزل (Bezel) بسیار باریکی هستند، یکی از مهمترین موارد هنگام خرید ویدئو وال که باید به آن توجه کرد فاصله قاب تا قاب (Bezel to Bezel) این نمایشگرها است که درواقع ضخامت خطی است که بعد از نصب بین نمایشگرها ایجاد میشود، هرچقدر این فاصله کمتر باشد تصویر کلی یکپارچهتر بهنظر میرسد. اما در هنگام ساخت تیزر برای نمایش تلویزیون شهری باید توجه داشته باشید که با توجه به حریم اماکن مذهبی باید موسیقی انتخاب شود و با نزدیک شدن به مراسم های مذهبی نیاز به همسو شدن با این اماکن می باشد. طول عمر پنل این نمایشگر تبلیغاتی بسیار زیاد است؛ به همین دلیل میتوان استفاده از این مدل را در مراکز خرید، فروشگاهها و رستورانهای بزرگ، محیطهای تجاری و سایر اماکن عمومی گزینه مناسبی دانست. این مسئله زمانی که پردازنده در محیطهای پرمخاطره نصب میشود، پررنگتر میشود.

حتما به خوبی از اهمیت تبلیغات در جذب مشتری، افزایش فروش و در نهایت برندسازی آگاه هستید و این مسئله نیز برایتان روشن و ملموس است که تصاویر در تبلیغات تصویری و ویدئویی بازخورد و نتیجه بهتری دارند چون تصاویر همواره بهتر در ذهن آدمی ثبت میشوند. منحنی گاما 8 مرحله ای و فرآیند تصحیح مقیاس خاکستری جزئیات و عمق تصویر را برای بافت استثنایی حتی در تصاویر تاریک یا اشباع شده به حداکثر می رساند. ساختار این نمایشگرها از کنار هم قرار گرفتن ماژولهای کوچک ال ای دی شکل میگیرد. برعکس پنل های تعبیه شده در ویدئو وال های تلویزیونی، این مدل نمایشگر صنعتی کمترین حاشیه و فاصله را بین نمایشگرهای کوچک ایجاد می کند. با این حال، در اولین مدل های ویدئو وال، قاب های اصلی نمایشگرهای کوچک باعث ایجاد مشکل در یکپارچگی و عملکرد تصویر می شدند.

برای اطلاع از قیمت ویدیو وال ال جی و کنترلر آن میتوانید به فروشگاه اینترنتی کامپیوتر صدرا مراجعه کنید. قیمت مقرونبهصرفه این محصول از دیگر مزیتهای آن محسوب میشود که سبب رضایتمندی مشتریان شده است. از مزیتهای مهم این محصول نداشتن هیچ گونه بزل است ولی درعوض مصرف بسیار زیاد برق و آلودگی حرارتی بسیار بالا از معایب این محصول میباشد. از دیگر تفاوتهای این دو محصول میتوان به پهنی قاب مانیتور صنعتی اشاره کرد اما قاب ویدئو والها بسیار نازک است؛ به طوریکه در ظاهر بدون قاب نمایش داده میشوند. برای شروع پروژه نصب ویدئو وال باید طول ، عرض ، ارتفاع اتاق و فاصله میز اپراتور ها تا صفحه نمایش را محاسبه کرد سپس بسته به ابعاد اتاق و نیاز پروژه تعداد و سایز نمایشگر ها را انتخاب کنیم.

ساختار این نمایشگرها بهگونهای است که میتوانند تمام طول روز و هفته را به صورت مداوم کار کنند و در برابر شرایط آبوهوایی مختلف مقاوم باشند. بسته به نوع صفحه نمایش و سیستم انتخابی نصب شده، ویدئو والها میتوانند در شکلهای تخت، منحنی و حتی سه بعدی ساخته شوند. با توجه به تعداد نمایشگر ها و نوع کاربری پروژه معمولاً برای هر 2 یا 3 نمایشگر یک اپراتور در نظر می گیرند . نرم افزار Video Wall یک رابط کاربری برای کنترل نمایشگر، کنترلر و محتوای دستگاه منبع است. با استفاده از این تابلوها می توان در ولتاژهای پایین نیز کار کرد و کاربری بسیار راحت و بدون دردسری دارند. به همین خاطر همواره توضیه می شود در کنار بخشی از تبلیغات مجازی، از این نمایشگرها نیز جهت انجام چنین کارهایی استفاده شود. نمایشگر LED در دونوع مخصوص فضای خارجی (Out door LED display ) که به طور کامل ضد آب هستند و تا حدودی ضد ضربه اند و هم چنین به علت وجودآفتاب گیر روی هر پیکسل در نور آفتاب به راحتی تصویر را نمایش می دهند از این تلویزیون ها بیشتر در فضای باز شهری مانند چهارراه ها ، بزرگراه ها ، فرودگاه ها ، پارک ها ومصلی ها استفاده می شود.

این دستگاهها دارای ورودیهای مختلف اتصال منابع تصویری مورد نظر مثل دوربینهای ویدئویی، لپتاپ، کامپیوتر، پلیرها و غیره بوده و به شما امکان کنترل محتوای به نمایش درآمده در تلویزیونها را میدهد، اینکه چه زمانی و کجا تصاویر به نمایش گذاشته شود، تصویر بصورت تکی یا مولتی باشد و سایر موارد. متروکس C420 برای استفاده در سیستم های ویدئو وال استفاده می شود که قابلیت چیدمان تصاویر برای چهار مانیتور را را دارد. از دیگر قابلیتهای موجود در ویدئو والها میتوان به پورتهای خروجی در آنها اشاره کرد؛ این قابلیت در مانیتورهای صنعتی کمتر دیده شده است. ویدئو وال ها دارای پورت های ورودی و خروجی بیشتری نسبت به مانیتور های صنعتی هستند. این نوع ویدئو والها به دلیل طراحیهای نوین و استفاده از تکنولوژیهای جدیدتر، فضای بسیار کمتری را اشغال میکنند و همچنین آلودگی حرارتی و صوتی بسیار پایینی دارند، این ویژگی باعث میشود تا کاربرانی که فضای محدودی را در اختیار دارند، استقبال بیشتری از این محصول داشته باشند. اگرچه این فناوری های متفاوت در برطرف کردن نیاز های مشخص کاربران مزیت های به خصوصی دارند، در برخی از ویژگی ها مشابه یکدیگر هستند.

ویدئو والهای LCD شامل چندین نمایشگر صنعتی میباشند که در کنار یکدیگر قرار میگیرند و یک قاب یکپارچه تشکیل میدهند. پروسسورها امکان نمایش ورودیهای مختلفی از قبیل HDMI، DVI، VGA، USB و آنالوگ را دارا میباشند و بسته به نیاز مشتری نمایش چندین ورودی به صورت همزمان امکان پذیر خواهد بود. مانیتورهای صنعتی دارای قاب و فریم پهنتری نسبت به ویدئو والها هستند و در فروشگاهها، کافی شاپ ها و رستورانها بهکارگرفته میشوند؛ این در حالی است که ویدئو والها با توجه به قابلیت پخش یکپارچه، از چندین مانیتور تشکیل شدهاند و یک تصویر عریض و یکپارچه را نمایش میدهند. یکی از امکانات مهم تلویزیون شهری، قابلیت پخش صدا و موسیقی است. این نوع از سیستم پخش یکپارچه تصاویر از تکنولوژی لامپ تصویر یا پروژکشن بهره میبرد. با توجه به جذابیت این نمایشگرها در جهت معرفی کالا و خدمات ، حامیان مشاغل ، سازمان ها ، فدراسیون ها ، کانون های تبلیغاتی و مجریان تبلیغاتی محیطی ورزشگاه ها اهمیت این موضوع را درک نموده اند و جهت انجام تبلیغات محیطی پویا در کنار زمین و به منظوراجرای پخش زنده و همزمان برنامه های ورزشی و نتایج مسابقات در قالب اسکوربورد ورزشی از آنها استفاده می شود. از آن با خبر هستند و با توجه به حضور آنها در نمایشگاههای بین المللی سراسر کشور و قصد ورود و حضوری قدرتمند در بازار هدف خود را دارند برای نمایش خطوط تولید و بسته بندی محصولات خود ، توجه به خصوصی جهت اجاره فضای نمایشگاه را دارند.همچنین با توجه به برگزاری اکثر نمایشگاههای سراسر ایران در ساعات عصر و شب و تاثیر و جذابیت تیزرهای تبلیغاتی از این طریق ، تاثیر به سزایی برای صاحب کالا به ارمغان می آورد.