همه چیز درباره انواع گل کاکتوس و گیاهان برگگوشتی

پس حتما قبل از خرید به شرایط آب و هوایی منطقهای که در آن زندگی میکنید توجه کنید. آلوئهورا دارای برگهایی با لبههای تیز و خاردار است و ممکن است باعث بریدگی پوست شود پس حتما این گیاه را در جایی قرار دهید که به کسی آسیبی نرسد. شما با استفاده از این گیاه زیبا میتوانید رنگ زرد زیبایی را در دکوراسیون داخلی خود داشته باشید. برای فضای داخل منزل بهترین گیاه برگ گوشتی که میتوانید انتخاب کنید اسفرزه کراسولا (Crassula ovata) است که گیاهی بی دردسر و کلاسیک است. این گیاه از دور شبیه بـه لانه یک پرنده است. ساختار انها بـه شکلی است که برای حفظ بقای خود ریشههای بلندی در خاک رشد میدهند و بدنه اسفنجی انها نیز آب را در خود حفظ میکند. میتوانید از ترکیب ماسه با خاک طبیعی استفاده کنید زیرا ریشههای گیاهان برگگوشتی باید بتوانند به راحتی آب را از درون خاک بیرون بکشند.

گیاهان گوشتی چه در باغچه و چه در گلدان به آب و مراقبت کمی نیاز دارند. به عبارتی دیگر برای هر نوع آب و هوا، یک نوع گیاه برگگوشتی وجود دارد. اما در سالهای اخیر که بعنوان یک گیاه اهلی به آن نگاه شده کشاورزان روی به کشت نشا گل گاو زبان در باغ ها و دامنه ها آورده اند. ان گاه تکهای از آن راکه به کار میآید برش داده و با چسبهای ضد آب بپوشانید. اگر میخواهید یک باغچه در منزل داشته باشید، باید حتما گیاهان را به درستی در آن بکارید. حتی نوعی از آنها هستند که باید حتما زیر نور خورشید نگهداری شوند و بعضی دیگر هستند که باید در سایه قرار گیرند. در تابستان میتوانید این گیاه زیبا را در فضای باز و در سایه پرورش دهید. در جنوب و شمال آمریکا میتوان این گیاه را در تابستان بیرون از خانه نگهداری کرد و با سردشدن هوا آن را به داخل خانه و فضای بسته منتقل نمود. گیاهان گوشتی یکی از ایدهآلتربن گیاهان برای گلدان و همچنین نگهداری در خانه هستند زیرا به راحتی خود را با شرایط داخل منزل مثل رطوبت و نور کم وفق میدهند و به راحتی نیز میتوان آنها را برای تکثیر قلمه زد.

در زمستان حتما آن را در جای خشکتری نگهداری کنید اما مواظب باشید که دچار کمآبی نشود. علاوه بر زیبایی و مقاوم بودن، این گیاه به دلیل سازگاری بیش از حد با محیط و اینکه در همه جای خانه به خوبی رشد میکند نزد افراد بسیار محبوب است. در نهایت نوبت به گیاه سانسوریا تریفاسکیاتا (Sansevieria trifasciata) میرسد که به خاطر شکل خاص برگها و تیزی لبه آنها به گل مار یا زبان مادرشوهر معروف است. اگر تنها یک گل فناناپذیر در دنیا وجود داشته باشد، همین گل مار است. یک راه بسیار ساده این است که به یکی از گلخانههای نزدیک منزل خود رفته و از باغبان یاکشاورز آنجا سوال کنید. اگر باغبان فراموشکاری هستید حتما یکی از گیاهان برگگوشتی را خریداری کنید. با این که تنوع بسیار زیاد در این نوع گیاهان، بسیار خوب و جالب است اما در واقع وقتی به یک گلخانه یا گلفروشی میروید حتما باید بدانید چه میخواهید، چون این موضوع آنقدر هم که به نظر میرسد ساده نیست. بعضی از انواع این گیاهان در باغچه و بعضی دیگر تمایل به زندگی در فضای بسته دارند. برای اینکار بهتر است تعدادی سنگ در اندازههای مختلف تهیه کنید تا فضای سبزی زیبا و طبیعی داشته باشید.

با کمک الوارهای قدیمی و پوشش دهندههای شیمیایی حالت طاقچههای قدیمی بـه الوارها داد و انها را روی دیواری که دید مناسب بـه ان وجود دارد نصب کنید. آنها شما را در انتخاب گیاه مناسب و طریقه نگهداری از آن راهنمایی میکنند. مـا به شما چند توصیه داریم؛ در ابتدا میتوانید از این گیاه بـه صورت تک رنگ با تعداد بالا بهره ببرید. در واقع گل گاو زبان ایرانی Echium و گونه اروپایی به Borage مشهور است. از دیر باز ایرانیان از جوشانده گل گاو زبان بعنوان یک تسکین دهنده، نشاط آور و ضدافسردگی استفاده میکرده اند. گل گاو زبان را بعنوان یک گیاه دارویی خوش رنگ و لعاب میشناسیم. امروزه نیز بعنوان یکی از انواع دمنوش در کافه ها سرو میشود. این خانواده بزرگ شامل انواع گونههاست که هر کدام منطبق با شرایط آب و هوایی خاصی هستند. بیشتر این نوع کاکتوسها به دلیل تنوع آب و هوایی و تغییرات اقلیمی در شمال ایالات امریکا و صحراهای آفریقا دیده میشوند.

آکواریوم خشک. با تهیه یک آکواریوم شیشهای متوسط و یا حتی کوچک یک بیابان ساختگی در خانه خود بسازید. برای دفع این آفات هم در فضای باز و هم در خانه میتوان از روغن چریش استفاده کرد. گلدانهای کوچک ان را به صورت رنگی تهیه کنید و بـه فضای خود روح تازگی ببخشید. بـه این صورت که گلدانهای استوانهای شکل کوچکی را تهیه میکنید و هر یک را با گل کاکتوس آماده میکنید. تهیه یک استند چوبی یا ساخت یک پایه طبقاتی که بتوان گلدانهای گل کاکتوس را روی ان قرار داد، پیشنهاد جذابی است. نمونه دیگری از کاکتوسهای که بـه زیباسازی فضای اتاق شما کمک می کنند و میتوان انها را در لیست جدیدترین مدل گل کاکتوس قرار داد، که مطمئا انها را در در گل فروشیها دیدهاید، کاکتوس گلدار رنگی است. استفاده از گلدانهای زیبا در فضای خانه، علاوه بر زیباسازی فضا، هزینه زیادی را به مـا متحمل نمی کند.

بهترین ترکیب خاک برای این گیاهان این است که داخل گلدان به نسبت برابر مواد آلی و شن و ماسه بریزید. این گیاه بیشتر به عنوان یک گیاه دارویی شناخته میشود زیرا سالهاست از شیره و عصاره چسبناک و بیرنگ آن برای درمان زخمها و آفتاب سوختگی استفاده میشود. گیاه Hens-and-chicks گیاهی پرطرفدار است که نام آن از نام گیاه مادر ((hens مرغ، گرفته شده است که به طور گروهی و خوشهای، جوانههایی به نام (chick) جوجه تولید میکند. این گل زیبا با برگهای سبز-خاکستری و یا سبز-آبی اگر در یک سبد کاشته و از سقف آویزان شود زیبایی دو چندان خواهد داشت و در صورتی که نور ملایم به آن بتابد تا 3 فوت نیز رشد خواهد کرد. گیاهان غیر مقاوم: گیاهانی که در گلدان کاشته میشوند و در فصل بهار، تابستان و اوایل پاییز قادر به زندگی و رشد در فضای باز هستند اما در فصل سرد باید به داخل منزل و فضای سرپوشیده منتقل شوند. این گیاهان زیبا همگی خاردار بوده و ممکن است به پوست بدن آسیب بزنند.

کدام نوع از کاکتوس ها بهترین برای نگه داری در منزل هستند؟ بـه گزارش تالاب روش نگه داری ان ها فوق العاده ساده است، گیاهان جان سختی هستند و همچنین تنوع فراوانی دارند. همچنین میتوانید از باکسهای این گلدانها استفاده کنید و بـه صورت ۶ تایی انها را در قسمتی از میز کار خود قرار دهید و از رشد کردن انها لذت ببرید. پس از مدتی که فصل این کاکتوس زیبا فرامیرسد، بدون تردید شما از زیبای ان لذت خواهید برد. چیدمان با استفاده از گلدانهای گل کاکتوس سبب میشود شما یک دکوراسیون متفاوتتر و شیکتر از گذشته را در محیط منزل خود مشاهده کنید. گلدانهای کاکتوس کوچک نیز بهترین گزینه برای چیدمان اپن، میز عسلی و میز کار شما بـه حساب میآیند. گیاه کاکتوس طرفداران زیادی دارد و به دلیل نگهداری راحت تر و نیاز بـه آب کمتر یکی از گیاهان آپارتمانی محبوب شناخته میشود. برای تشخیص اینکه کدام گیاه متناسب با کدام آب و هواست، راههای مختلفی وجود دارد.

این گیاه همچنین میتواند در داخل خانه و در فضای بسته نیز رشد کند اما در این صورت بین هر نوبت آبدهی باید بیرون برده شود و زیر نور سایت toranjflower خورشید قرار بگیرد. نام علمی گیاه گل گاوزبان Echium amoenum است که در زبان عربی به آن لسان الثور میگویند. گل گاو زبان ایرانی که اغلب در دامنه های البرز میروید با گونه گاوزبان اروپایی که در برخی شهرهای ایران میروید از دو تیره متفاوت هستند و گاها با هم به اشتباه گرفته میشوند. همچنین گل گاوزبان به دلیل داشتن مقدار زیادی کلسیم، آهن و مواد مغذی مثل پتاسیم، روی، ویتامینهای C و B و بتاکاروتن برای خانمهایی که دچار کمبود این مواد ضروری هستند، بسیار مفید است. همچنین قرار دادن ارکید کاکتوس بر روی میز کنار تخت می تواند انتخاب خوبی باشد. آب دادن بیش از حد به این گیاهان باعث فاسد شدن ریشه آنها میشود. گل کاکتوس کریسمس یا Schlumbergera x buckleyi گل زیبایی است که به خاطر گل دادن در فصل زمستان و نزدیک تعطیلات کریسمس به این نام معروف شده است. از گونههای سرسخت که قابلیت تحمل سرمای سخت زمستان را دارند گرفته تا انواع گرمسیری که در فضای باز و هوای گرم به خوبی دوام میآورند.

اگر چیدمان شما بـه سبک مدرن با استفاده از رنگ مشکی دیزاین شده است، استفاده از این کاکتوس بسیار بـه زیباسازی فضای شما کمک میکند. حال اگر برای مثال پذیرایی بـه رنگ سفید استخوانی دارید، توصیه مـا به شما چیدمان کاکتوسهای رنگی در کنار یکدیگر است که رنگ پردازی ان چشم شما را خیره نگه میدارد. گیاهان گوشتی به طور کلی در برابر آفات مقاوم هستند. چیزی که مسلم است این است که گیاهان برگ گوشتی از کاکتوسها متنوع تر هستند. گلدانهای لیوانی هم یک روش دیگر برای تزیین خانه با گل کاکتوس است. به شما پیشنهاد میکنیم از این کاکتوس زیبا بـه صورت ردیفی و آویزی در جلوی درب ورودی و در راهرو استفاده کرده و راهروی منزل خود را با ان تزیین کنید. یک ایده برای تزیین خانه با گل کاکتوس استفاده از قاب عکسهای بلااستفاده و قدیمی است. صنوبر آبی و تراکتینوم از گیاهانی هستند که باید در فضای خانه رشد کنند و گونههای بزرگتر این گیاهان به آب بیشتری نیاز دارند.

کاشت این گیاهان در فضای جلوی خانه، ظاهری زیبا به منزل خواهد داد. از آنجا که آبیاری گیاهان در سواحل غربی محدودتر است، کاشت این گیاهان در فضای باز بهترین کار است. گیاه یوکای آمریکایی پرطرفدارترین گیاه برای کاشت در فضای باز است. دو نوع از گیاه افوربیا که بیشترین فروش را دارند؛ افوربیا سودوکاکتوس و افوربیا میلی هستند که به نام تاج خاردار معروفند. مشکل زمانی به وجود میآید که آفات فضای باز مثل شته، پشه، مگس، کنه و عنکبوت به داخل خانه راه پیدا کنند. با ساخت یا خرید چنین استندی « چهار پایهای » میتوانید تعدادی کاکتوس کوچک در گلدانهای مینیاتوری را روی انها بچینید و با نورپردازی انها را به مرکز توجه خانه خود، که از آن با عنوان نقطه کانونی خانه یاد میشود، تبدیل کنید. از آنجایی که این گل در رنگهای متنوع در بازار موجود است، میتوانید مطابق با هارمونی رنگ منزل خود آن را خریداری کنید. استفاده از گلهای با یک رنگ و یا رنگهای متفاوت بـه سلیقه شما بستگی دارد؛ چرا که مطمئنا هر دو این ترکیبها زیبا خواهند بود. کاکتوس که ریشه در صحراهای کشور ایالات امریکا «آمریکای شمالی» دارد، از طریق طوفانهای مختلف و نیز بـه صورت انسانی بـه سایر نقاط جهان منتقل شده است.

برای تکثیر این گونه از گیاهان میتوانید به روش قلمهزدن، جوجهها را از مادر جدا کرده و داخل گلدان یا در باغچه بکارید. برای این که گلهای زیبای این گیاه بیشتر شود میتوانید آن را تا پاییز که دمای هوا در شب به 40 درجه فارنهایت میرسد در فضای باز نگهداری کنید و در این مدت سه بار به آن کود بدهید. ستاره | سرویس گیاهان و حیوانات – اگر تصمیم دارید در داخل منزل و یا در باغچه گیاه جدیدی مثل گل کاکتوس بکارید، این بار یک نوع از گیاهان برگ گوشتی را انتخاب کنید. گلهای این کاکتوس شبیه بـه گل ارکیده است از همین رو شما فراموش خواهید کرد که یک کاکتوس در منزل دارید. مثل انتخاب یک بستنی از میان رنگها و طعمهای مختلف موجود در بستنی فروشی، شما میتوانید هر رنگ از گیاهان برگگوشتی که دوست دارید انتخاب کنید و با خود به منزل ببرید. در انتها گلها را از گلدانها خارج کرده، و ریشهها را از میان تور رد کنید و درون خاک قرار دهید. بـه راحتی میتوانید از ابتدای این گیاه جدا کنید و فارغ از گیاه مادر آن را در گلدانی جداگانه قرار دهید. این گیاه به راحتی در فضای باز و زیر نور آفتاب رشد میکند.