پرکاربردترین نرم افزارهای مهندسی عمران لیست جامع 2023 | معماری نواز

EPLAN، نرم افزار و راه حل های خدماتی را در زمینه های مهندسی برق، اتوماسیون و مکاترونیک ارائه می دهد. EPLAN که برای مشاغل با هر اندازه در صنایع مختلف طراحی شده است، یک پلت فرم مهندسی برق است که در زمان و هزینه صرفه جویی می کند. نه تنها این، بلکه با کاهش همزمان وظایف تکراری مربوط به توسعه شماتیک های الکتریکی، توسعه محصول را نیز سرعت می بخشد.

بنابراین، چگونگی استفاده از این نرم افزار قدرتمند کمک می کند تا به سرعت جهت درست کسب درآمد از روش اتوکد انتخاب شود تا بتوان به سوی این مسیر حرکت نماید. در سال 1982 در ورژن دیگر از نرم افزار ساخته شده توسط شرکت اتو دسک ساخته شد، یک حلگر شخصی به نرم افزار اضافه گردید، در صورتی که ورژن های گذشته در سیستم های ورک و استیشن قابل استفاده بودند. قابلیت ادغام و همکاری خوبی با نرم‌‌افزارهای مجموعه آتودسک مانند اتوکد و رویت دارد.

  • از جمله کاربردهای دیگر تکلا می توان به قابلیت متره و براورد مصالح در این نرم افزار اشاره کرد.
  • تصاویر دو بعدی و سه بعدی (با یا بدون فناوری واقعیت افزوده) امکان نمایش نتیجه طراحی را در اختیار معماران و طراحان قرار می‌دهند.
  • اولین و مطرح‌ترین نرم‌افزار مورد نیاز معماران نرم افزار اتوکد است که از ویژگی‌های مثبت آن داشتن مجموعه کامل ابزارهای ترسیمی و انواع امکانات برای نقشه‌کشی دوبعدی است.
  • اسکچ آپ امکان طراحی معماری با کیفیت و کار با طراحی سه بعدی را در طول فرایند تجسمی خلاقانه فراهم تعمیرات تاسیسات ساختمان می‌کند.
  • دلتا تک ارائه دهنده خدمات برتر در زمینه نصب و راه اندازی دوربین های مدار بسته و نظارتی و شبکه های کامپیوتری در ایزران است.

در ادامه به بررسی 3 مورد از بهترین نرم افزارهای موجود برای طراحی ساختمان خواهیم پرداخت. Accelrys Materials Studio دنیای شبیه سازی با رایانه یک قدم دیگر برداشت و نرم افزار تخصصی و فوق پیشرفته شبیه ساز برای کاربران رشته های مهندسی مواد و شیمی را آماده کرد. این نرم افزار یک تجسم فوق العاده از ترکیبات شیمیایی مورد نظر ما را ایجاد کرده که به این وسیله می توانیم به صورت سه بعدی آن را مشاهده نماییم و محاسبات مربوطه را انجام دهیم. نسخه جدید این نرم افزار کدهای موجود در نسخه های قبلی را به روز کرده و شبیه سازی با کیفیت بیشتری انجام می شود. نرم افزار راینو تری دی قادر به ساخت، ویرایش، تحلیل، ثبت، نمایش، متحرک سازی و تبدیل نمودارها، سطوح، اجسام جامد، صفحات مشبک و غیره است. اگر فراتر از طراحی معماری به دنبال رفع نیازهای حرفه‌ای و خلاقانه هستید؛ این نرم افزار را امتحان کنید.

ویژگی های منفی نرم افزار چیف آرشیتکت

این دوره پروژه‌محور است و دارای یک پروژه نهایی است که تسلط شما در مدلسازی با نرم افزار راینو را محک می‌زند. نرم افزار راینو قدرتمندترین نرم افزار طراحی معماری برای مدلسازی سطوح منحنی و فرم‌های پیچیده بر پایه مدل ریاضی NURBS است. شما می‌توانید یک فرم پیچیده را در تری‌دی‌مکس یا رویت مدل کنید ولی از نظر صرفه‌جویی در زمان و اجرای راحت نرم‌افزار بر روی سیستم شما، راینو بهترین گزینه است.

پرکاربردترین نرم افزارهای مهندسی عمران لیست جامع 2023 | معماری نواز

از مزایای کار با این نرم افزار می توان گفت که المان های سه بعدی یا به عبارتی Object های آماده فراوانی نظیر مبلمان اداری و خانگی و… در اینترنت دارد و با استفاده از آنها می توانید با سرعت بالایی به طراحی بپردازید. یکی دیگر از مزایای این نرم افزار داشتن پلاگین های خاص برای طراحی المان های معماری و صنعتی نوین است اما با وجود این مزایا بدلیل ارزان بودن این نرم افزار نمی توان انتظار رقابت با نرم افزارهای قوی مثل راینو Rhino3D را داشت. یکی از مهمترین و در عین حال پرکاربردترین نرم افزار نقشه کشی صنعتی، اتوکد می باشد.

آشنایی با نرم افزارهای 3 بعدی عمران و معماری