کرامات امام جواد علیه السلام

این گونه زیبا معمولا در بهار شکوفا میشود و در سیستم RHS (سیستم طبقهبندی گیاهان) این گونه در بخش چهارم و در کنار گیاهانی که قرار میگیرد که ساقه آنها گل بیشتر و گلهای آن یک گلبرگ اضافه دارد. یک نکته مهم قبل از شروع مطلب: تمام قسمتهای گل نرگس و بیشتر از همه پیاز نرگس برای انسانها، سگها، گربهها و سایر حیوانات خانگی سمی محسوب میشود بنابراین حتما به این نکته توجه داشته باشید و اگر فرزند خردسال یا حیوان خانگی دارید، این گیاه را از دسترس او دور نگه دارید. اگر دوست دارید شما هم به جمع دوست داران و نگهدارندگان گل نرگس بپیوندید، با این مطلب از وبلاگ سرویس فروش گل طبیعی گُلسِتان همراه شده و با گونه های مختلف گل نرگس بیشتر آشنا شوید. نرگس کریوینا همچنین یکی از قد بلندترین گونه های گل نرگس است که نمای زیبایی را در باغچه شما ایجاد خواهد کرد. این گونه از گونه های نرگس ساقههای بلند دارد که در اواسط بهار گل می دهد. بااینحال اگر در حین خواندن مطلب در مورد گونه های گل نرگس معرفی شده در این مطلب سوالی در ذهنتان شکل گرفته و جواب آن را پیدا نکردهاید یا نه بهطورکلی در مورد خرید گل و گیاه سوالی دارید، آن را با کارشناسان گُلسِتان درمیان بگذارید تا کارشناسان در اسرع وقت به آن پاسخ دهند.

نرگس داچ مستر از گونه بسیار قدیمی “کینگ آلفرد” گرفته شده است و یکی از گونه های محبوب گل نرگس بهشمار میرود. بیشتر گونه های گل نرگس گونه شاعر نیز میتواند بهسرعت بزرگ و گسترده شود بیآنکه مهاجم باشد و همه فضای اطرافش را به تسخیر خود در آورد. برخلاف بیشتر گونههای این گیاه، والدروم به جای اینکه نوید آمدن بهار را بدهد، نوید آمدن تابستان را میدهد؛ درواقع این گیاه در اواسط و اواخر خرداد شکوفا میشود. این نرگس گونه از انواع گل نرگس در سال 2013 معرفی شده و از مشخصات آن ساقههایی دو تکه است که بیشتر از یک نرگس شبیه گل صد تومانی است. نرگس شاعر یک گونه بومی است و جزء اولین نرگسهایی است که برای کشت و پرورش دادن استفاده شده است. این گونه نرگس جزء اولین گیاهانی است که در بهار شکوفا میشود و عضو گروه هشتم طبقهبندی RHS یعنی “تازتا” بهشمار میرود؛ گروهی که شامل نرگسهایی با تاج کوچک و عطری زیاد است. نرگس پتی فور گلی زیباست که بهار شما را زیبا میکند. این گیاه در اواسط بهار گلهای خاص و زیبایش را شکوفا میکند و با تاج بزرگی که دارد عضو بخش دو سیستم RHS که شامل گلهایی با تاج بزرگ میشود است.

نیو بیبی نرگسی زیباست که قرار دادن آن در سبدهای آویزان بر زیبایی آن اضافه میکند. این نرگس در دسته دوم سیستم RHS جایی که تاج گیاه حداقل یک سوم اندازه گلبرگها است، قرار دارد. گروهی که بهخاطر ساقههای دو تکه و گلبرگهای سفیدی که در اطراف یک تاج پفکی و فنجانی شکل رشد میکنند شناخته میشوند. جایی که گلهایی با گلبرگهای دو تایی قرار میگیرند. نرگس وینستون چرچیل در طبقه 4 سیستم RHS قرار دارد. این نرگس در بخش نهم سیستم RHS قرار دارد؛ بخشی که کاملا مختص به نرگس شاعر و گونههایی است که از آن مشتق شدهاند. روی هر ساقه از نرگس آیس فولیس گلهایی با تاج زرد رنگ و گل برگهایی به رنگ سفید برفی قرار دارد. این نوع از انواع نرگس میتواند برای سالها زندگی کرده و هر سال مجددا گل بدهد. نگهداری از نرگس کار سختی نیست و میتواند سالها محیط زندگی شما را زیبا کند.

جالب است بدانید نرگسهای صورتی نیز در ابتدا که شکفته میشوند سفید، زرد یا نارنجی هستند و برای صورتی شدن نیاز به سایه دارند. گلهای بلند و معطر نرگس چرچیل ارزش صبر کردن را دارند. گلهای این نوع نرگس برای حشرات گردهافشان مثل زنبورها و پروانهها بسیار جذاب است، ازاینرو اگر این گونه از انواع گل نرگس را در خانهتان داشته باشید، میزبان زنبورهای دوست داشتنی و پروانههای زیبا خواهید بود. این گل با تاج نارنجی رنگ و گلبرگهای طلایی رنگش یک کنتراست عالی را ایجاد میکرد و بههمینخاطر یکی از گیاهان محبوب ریچاردسون بود. در این مطلب سعی کردیم یک لیست شامل 15 مورد از انواع گل نرگس را به شما معرفی کنیم. این گیاه معمولا در پاییز کاشته میشود تا در بهار گل بدهد. این گیاه عموما در اواسط بهار شکوفا میشود و عطری دلنشین دارد. همانطور که میدانسد همه گونههای نرگس معطر و خوشبو هستند، بااینحال برخی از آنها عطر بیشتری دارند مثل نرگس بیبی مون (baby moon)، نرگس ژرانیوم (geranium) و نرگس دالیا (thalia) که بین این 3 نرگس دالیا یکی از معطرترین و خوشبوترین انواع گل نرگس است. کافیست از یک باغبان آگاه درباره رایحه نرگس زیوا پیپر وایت سوال کنید تا برایتان از عطر فوقالعاده این گل بگوید؛ برخی عطر این گیاه را شیرین و برخی دیگر آن را مانند عطر مشک توضیف میکنند، اما چیزی که تمام باغبانان درباره نرگس زیوا پیپر وایت اتفاق نظر دارند آن است که نگهداری از زیوا در داخل خانه و گلدان بسیار آسان است.

وقتی سلام مرا شنید، سربلند کرد و فرمود: قسم به خدایی که آسمان را برافراشت و زمین را گسترد، اگر خدا امر به پاسخ سلام نکرده بود، سلام تو را پاسخ نمیدادم! وقتی جنی میتواند تخت بلقیس را در مدت کوتاهی از ناحیه سبا در یمن به اردن بیاورد و آصف بن برخیا، جانشین حضرت سلیمان بن داود به فاصله چشم بر هم زدن این فاصله را طی میکند، چه مانعی دارد امام جواد (علیهالسلام) نیز که جانشین حضرت خاتم الانبیا (صلیاللهعلیهوآلهوسلّم) و حجت خداوند بر عالمیان است، این توانایی را از پروردگارش دریافته باشد. مثل گل رز، نرگس نیز صدها سال است که توسط انسانها کشت و نگهداری میشود. اگر بین انواع گل نرگس قصد نگهداری از نرگس پتی فور را دارید باید درنظر داشته باشید که در طول زمان ممکن است پیاز این گل ضعیفتر شده و تنها یک ساقه گلدار داشته باشد. گلبرگهای این گل در دو ردیف قرار گرفتهاند و شبیه به میخک هستند که همین مساله این گل را تبدیل به یک گل شاخه بریده محبوب کرده است. این نوع نرگس یک تاج میانی فنجانی شکل دارد که در کوچکترین حالت به اندازه گلبرگهای بیرونیاش است.

باز به همراه او حرکت سایت toranjflower کردم. او مهر از نامه برداشت و آن را باز کرد و در مقابل امام جواد (علیهالسلام) قرار داد. در سال 1950 یک پرورش دهنده نرگس به نام جی لیونل ریچاردسون مجموعهای از گلها را با اسمهای خاص پرورش داد که یکی از آنها نرگس تاهیتی بود. نرگس کریوینا عضوی از بخش یک سیستم RHS است؛ گلی با ظاهر کلاسیک و شیپوری شکل که احتمالا خیلی دیدهاید. او نشست و من هم در کنارش نشستم و به شکل شایسته و نیکویی وضو گرفت و من هم وضو گرفتم. امام مقداری آب خواست و کنار آن درخت وضو گرفت و نماز مغرب را در آن مسجد با جماعت برگزار نمود. پس از نماز مدتي در حال نشسته مشغول تعقيبات و ذكر شد، سپس بلند شد و چهار ركعت نماز نافله مغرب را به جاي آورد و تعقيب خواند و دو سجده شكر به جاي آورد و ازمسجد خارج شد. این گیاه معمولا اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد شکوفا میشود و هر پیاز آن بهطور میانگین چهار ساقه گلدار با گلبرگهایی کرم رنگ و تاجی زرد رنگ دارد. نرگس مری گی لیرت برخلاف بیشتر گونه های گل نرگس که زرد، سفید یا ترکیبی از این دو رنگ هستند، گلهایی صورتی رنگ و گاها گلبهی دارد که میتواند هر باغچهای را زیبا کند.

طبقه ششم نرگسها که رپتور نیز بخشی از آن است تاجی برجسته و گلبرگهای خمیده و رو به عقب دارند. گلهایی بزرگ با تاجی واکسی و براق که در کنار گلبرگهای سفید و براقش جلوه زیبایی دارد نشانههای گل نرگس پروفسور انیشتین است. این گیاه معمولا در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت شکوفا میشود و در سیستم RHS این گیاه عضو بخش یازدهم و جزء گیاهانی است که تاجی به اندازه نصف گلبرگها دارد. والدروم عضوی از بخش یازدهم سیستم RHS است. گفتند: آن مردی که ادعای نبوت کرده بود با این همه مامور و زندانبان دیشب ناپدید شده است و معلوم نیست در زمین فرو رفته یا پرندهای او را ربوده است! روزي مامون از بلايي كه بر سر مخارق آمده بود از وي سئوال كرد. هنگامي كه مخارق شروع به نواختن عود و آواز خواني كرد، امام جواد (علیه السلام) سر مبارك خود را متوجه او كرد و بر وي نهيب زد و فرمود: “اتق الله يا ذالعثنون ” از خدا بترس اي ريش بلند. امام جواد(علیه السلام) هنگامي كه به كنار درخت سدر رسيد، مردم متوجه شدند كه آن درخت به بار نشسته و ميوه داده است.

امروزه اکثر مردم پیازهای پیوندی از این گیاه را تهیه میکنند و برای سالها از آن نگهداری میکنند. او گفت: این آقای من امام محمد جواد (علیهالسلام) است. اگر میخواهید بعد از سرمای زمستان، بهار خود را با گلی زیبا و در رنگهای لیمویی، کرم، سبز و صورتی آغاز کنید، پیشنهاد ما به شما خرید و نگهداری یکی از انواع گل نرگس است. نرگس پروفسور انیشتین یکی از گیاهان مناسب برای نگهداری در باغچه است که میتواند هر سال مجددا گل بدهد. گلهای این گیاه کوچک هستند، اما در عوض هر پیاز میتواند 3 الی 4 ساقه گلدار داشته باشد که همین باعث میشود گیاهی پر از گل داشته باشید. هر چند متکلمان برای امور خارق العاده ای که گاه از امامان سرزده نیز، واژه «معجزه» را به کار برده اند. او دوباره مرا صدا زد و همانند سال قبل به آن مکانهای مقدس برده و مسجد کوفه و مرقد مطهر نبوی و خانه خدا را زیارت کرده و به جایگاه اولم در شام آورد. چند گام نرفته بودیم که خود را در همان محل عبادت قبلیام در شام دیدم. در آنجا شنیدم مردی را از شام با قید و بند و زنجیر آوردهاند و در سامرا حبس کردهاند.

هر ساقه از نرگس توتو شامل تعداد زیادی گل به شکل ستاره با گلبرگهای سفید و تاجی زرد رنگ است و زیبایی خاص خود را داراست. هر گاه به شما تحیت گویند پاسخ آن را بهتر از آن بدهید! امامان از خداوند امری را درخواست میکنند و خداوند هم آن را میآفریند و آنان از خدا میخواهند و خداوند روزی میدهد و این به خاطر پاسخ به خواسته هایشان و بزرگداشت حق و مقامشان است.» امیرمؤمنان علی (علیهالسلام) در روایتی، ولایت تکوینی و انجام معجزات و امور خارق العاده را برای امامان شیعه این گونه تشریح میکند: «من به اذن خداوند مرده را زنده میکنم و زنده را میمیرانم، من میتوانم از آنچه که شما خوردهاید و در خانه هایتان ذخیره کردهاید به اذن پروردگارم خبر دهم. وقتی خبر به مادر بچه رسید، او از اعتقادات فاسد قبیله اش تبری جسته و به مذهب اهل بیت گروید و امام جواد (علیهالسلام) را به عنوان امام برگزید.

این گیاه توسط یک پیوند دهنده انگلیسی پرورش یافته است و نام آن از نوعی گاو قرمز در شهرستان دوون انگلستان گرفته شده است. آنگاه حضرت دو ركعت نماز بر جاي آورد و درباره دعا كرد؛ سپس با پاي مبارك خود به پهلوي گاو زد و حيوان زنده شد. پس از يك سال از تنگي زندان و شب نخوابي به ستوه آمدم، دعا كردم و براي رهايي از زندان محمد(صلی الله علیه و آله و سلم) و آل محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) متوسل شوم. روزی برای زیارت قبر رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) رفته بودم که امام جواد (علیه السلام) را دیدم، با او در خصوص مسائل گوناگونی مناظره کردم، همه را پاسخ داد. با او در خصوص مسائل گوناگونی مناظره کردم و همه را پاسخ داد. به همین خاطر شیعه برای اثبات امامت ائمه(ع) به تصریح امام پیشین و مانند آن استناد می کند و از طریق پاسخ گویی امام به پرسش های دینی، برخورداری پاسخ دهنده را از علم الهی(علم لدنی) که از آن در ادبیات روایی به «محدث» بودن تعبیر شده، می آزماید. برگهای کوچک و متراکم و ساقههایی با 1 الی 5 گل از مشخصههای این گونه از گونه های گل نرگس است.