گل نرگس، یک گل چشم نواز خوش عطر و انواع شگفت انگیز آن

این یک دسته متقاطع از نرگس های مختلف است که به جای سرهای تک، دسته ای گل تولید می کنند. با ما همراه باشید تا نحوه تشخیص انواع مختلف نرگس موجود را بیاموزید. اندازه: 10 اینچ تا 2 فوت ارتفاع (25 تا 60 سانتی متر). اندازه: ارتفاع 6 تا 8 اینچ (15 تا 20 سانتی متر). در عوض ، “طلوع طلایی” درخشان ترین و پرانرژی ترین گل زردی است که تا به حال دیده اید. تکثیر: با تقسیم توده ای وتاج به طور متوسط هر 2 یا 3 سال. با این حال، گلها ی کوچکی هستند ، حدود ½ اینچ (1.2 سانتی متر) ، در واقع کوچکترین گل نرگس! طول هر سر به حدود 2 اینچ (5 سانتی متر) می رسد و گیاهان هرگز بلندتر از 8 اینچ (20 سانتی متر) نیستند. در فاصله نزدیک می توانید به معنای واقعی کلمه از آنها در همه مناسبات غیررسمی استفاده کنید. همه آنها انواعی هستند که در طبیعت وجود ندارند و طی دهه ها توسط باغبان توسعه یافته اند.

انواع قابل توجه: جایزه انجمن باغبانی رویال از نظر باغبانی به”تاج عروس” که دارای بافتی بسیار غنی در تاج و دو رنگ زرد و سفید است ، با تپال های بزرگ و گرد بیرونی که با تاج مخلوط می شوند .”تاهیتی” زرد روشن و نارنجی تیره را در دو ترکیب رنگ بسیار پرانرژی. رنگ سایه ای تاج زرد آهکی و تپال های بیرونی سفید کرم بسیار ملایم و لطیف است . تکثیر: با تقسیم توده ای وتاج ، معمولاً هر 3 سال. با این اوصاف ، آنها معمولاً گلهای بزرگی نیستند (مانند نرگس ترومپت). اینها گلهای بسیار ظریفی هستند ، با شکل اصلی و تا حدودی عجیب و غریب. این گلها دارای تاجی بزرگ قیفی شکل و تپالهای بیرونی بسیار نازک هستند که شبیه پرتوهای باریک به نظر می رسند. محبوب ترین گونه ها دارای تاج هایی با رنگ های متفاوت از تپال های بیرونی هستند ، اما این الزامی نیست. آنها نیز یک نوع بسیار محبوب از گل نرگس هستند و می توانید آنها را در بسیاری از باغ ها پیدا کنید. در اینجا 12 نوع گل نرگس را برای باغ بهاری خود باید در نظر بگیرید.

دسته گل نرگس گلدار دارای بیش از یک گل در انتهای هر ساقه سایت toranjflower است. انواع قابل توجه: “Lemon Beauty” دارای تاجی منظم در وسط با نوارهای فرفری از روشن ترین زرد لیمویی است ، در حالی که بقیه گل سفید است. در این نوع گل ، ارتفاع سر گل ها بسیار منظم و یکسان است. تاج این نوع نرگس در نوک آن باز می شود و معمولاً طول آن با تپال های بیرونی یکسان است. بعضی از نیاز ها ی گل نرگس در بین همه ی انواع آن یکسان است. آنها از نظر ظاهر بسیار ظریف و سبک هستند و اغلب همه گلهای یک توده یا گروه در یک جهت به نظر می رسند. آنها اغلب دارای شکوفه های بزرگ با رنگ های بسیار روشن و مشخص هستند. برخی کاملاً زرد رنگ هستند و دارای تاج های طویل هستند. “سالومه” دارای تاج زرد متوسط و تپال بیرونی سفید است. گل نرگس مینیاتوری دارای یک گل در هر ساقه با شش تپال بیرونی آرام است که به معنی عقب کشیده شدن است. آنها اغلب رنگ متفاوتی با تپال های بیرونی دارند ، اما لزوماً همه گلها اینطور نیستند. گل نرگس فنجان بزرگ اغلب دارای تاج هایی با رنگ متفاوت از تپال های بیرونی است، و این گل ها میگن: ما همچنین به دلیل داشتن رنگ بسیار خاصی بسیار معروف هستیم: رنگ صورتی!

انواع قابل توجه: جایزه انجمن کار باغبانی Royal Garden “Carlton” به همه گل هایی که زرد هستند و تاج نسبتاً بلندی دارند، تعلق گرفته است. تکثیر: با تقسیم توده ای و تاج، به طور متوسط هر 3 سال. “جک اسنیپ” از طرف دیگر سفید با تاجی زرد است. طول تاج باید طولانی تر یا بلندتر از تپال های بیرونی باشد. گل «تماس عاشقانه» با الگوی جذاب نارنجی و سفید بین تاج شکسته و سایر تپال ها بازی می کند. همچنین بیشتر از سایر نرگس ها، بسیار سمی است. هشدار: گل نرگس tazetta مانند سایر نرگس ها مقاوم نیست. این نیز یک گونه طبیعی است ، مانند گل نرگس نازک. گل نرگس شاعر در واقع یک گونه طبیعی است. در بسیاری از موارد ممکن است شبیه گل نرگس شاعر باشند اما با گل آذین و نه سر تک گل. این موارد استفاده از آنها را محدود می کند… در این بین ، برخی از اصلی ترین نرگس هایی هستند که می توانید پیدا کنید. آنها شکوفه های کمتری خواهند داد و حتی ممکن است کیفیت آن نیز از بین برود. تاج های شکافته می توانند مبهم یا صاف باشند. برخی دیگر بیشتر شبیه به یک گل نرگس کوچک با رنگ تاج متفاوت از بقیه گل، هستند.

اندازه گلها بسته به نحوه رشد این گیاه در شمال یا جنوب متفاوت است. با این وجود ، به لطف رنگ متفاوت آن ، مشهور است. طبیعی سازی: شما می توانید آنها را طبیعی کنید ، اما به آسانی و بدون زحمت مانند انواع دیگر نیست. شما فقط با کاشتن تعداد کمی از آنها در جایی که فضا برای تکثیر طبیعی آنها وجود دارد ، بدون زحمت و بسیار موفق به آن خواهید رسید. انواع قابل توجه: “بارت براونینگ” با تاج نارنجی روشن و تپالهای بیرونی به خصوص پهن و گرد ؛ “بیرما” ، با تاجی نارنجی روشن و تپال های بیرونی زرد بسیار پررنگ، که نسبتاً باریک هستند. “ورگر” که دارای تاجی کوچک نارنجی تیره و زرد و تپال های بیرونی سفید رنگ نسبتاً بزرگ است. گل نرگس های فنجانی بزرگ دارای تاج هایی هستند که طول آنها بیشتر از یک سوم گلبرگ ها است، کمی کمتر از طول خود گلبرگ ها. این گل نرگس بلند زرد روشن یکی از رایج ترین گلهای نرگس در سراسر جهان است و جایزه شایستگی باغ توسط انجمن باغبانی سلطنتی و بسیاری از جوایز دیگر را از آن خود کرده است. در واقع ، این “گل نرگس مردم باستان” است ، همان چیزی که شاعران یونانی از آن یاد کرده اند.

در حقیقت ، بیشتر اوقات زیر زمین می ماند و فقط در بهار فضای چمن سبز شما را اشغال می کند. فقط کافیست یکبار انها را بکارید سپس در سال های بعد خود به خود طبیعی میشوند و رشد میکنند. طبیعی شدن: اکثر آنها به راحتی طبیعی می شوند و نتایج خوبی به دست می آورند. طبیعی شدن: آنها به راحتی طبیعی می شوند. گل نرگس نازک بسیار ظریف به نظر می رسد و کاملاً کوچک است. طبیعی شدن: طبیعی شدن آنها بسیار آسان است و در مکانهای نسبتاً سایه دار نیز رشد خوبی خواهند داشت. طبیعی شدن: آنها می توانند در شرایط مناسب طبیعی شوند. تکثیر: با تقسیم تاج و توده وقتی ضخیم می شوند. سپس، می توانید با خیال راحت روی چمن راه بروید. به جای دریایی از گلهای تک رنگ، می توانید “جلوه ای خیره کننده” با گل های نرگس ایجاد کنید. Jonquils گلهای بسیار ظریفی هستند ، بسیار هماهنگ و طبیعی به نظر می رسند. گل نرگس مینیاتوری با توجه به حضور کوچک اما بسیار ظریف و تزئینی که دارند، آنها باید در نقطه ای واضح، ظاهر شود. انواع قابل توجه: جایزه انجمن باغبانی Royal Royal’s Ice Wings ، به گل نرگس سه سر گل افتاده با رنگ سفید بسیار شفاف میرسد.

از آنجا که سر گل های مختلف بسیار نزدیک هستند ، می توانید از آنها برای “پر کردن” تخت ها و حاشیه های خالی که رنگ و شکوفه ندارند استفاده کنید. نرگس در طیف گسترده ای از اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد و حتی بسیاری از آنها رایحه ای شیرین دارند. گل نرگس اشک فرشته ظاهری بسیار اصیل ، شیرین و ظریف دارد. رنگ گل نرگس اشک فرشته کرم سفید یا زرد روشن است. انواع قابل توجه: گونه مادر همیشه مورد علاقه است ، چه در رنگ زرد و چه در سفید … نرگس های دوتایی به راحتی قابل تشخیص هستند زیرا تاج گلبرگ یکی نیست بلکه در واقع دوتایی هستند. طبیعی شدن: آنها به راحتی طبیعی می شوند ، فقط یک سال آنها را بکارید به راحتی طبیعی می شوند. در گلدان ها و ظروف نیز ظاهر خوبی خواهند داشت ، به ویژه در ظروف کوچک. از راه دور ، در یک چمنزار بزرگ ، بیشتر زیبایی این گلها را هدر خواهید داد. گل نرگس گلدار یک لایه عمیق تر از بقیه گلها اضافه می کند، که می تواند یک مزیت بزرگ برای باغبان باشد ، همانطور که در ادامه خواهیم گفت.

این گلها حتی در برخی ارقام مانند “استاد هلندی” می توانند به 10 اینچ برسند. البته همه آنها انسان پرور هستند و به نوعی “در راه دو برابر شدن گلها ایجاد شده اند اما خب هنوز به آنجا نرسیده اند”. آنها به شدت معطر هستند و فراوانی گل آنها باعث می شود “دریای رنگ و نور” را ما با این گل زیبا تداعی کنیم. انواع قابل توجه: “Paperwhites” شگفت انگیز است زیرا اگر گلهای آن سفید خالص باشد ، باعث می شود بسیار معصوم و تازه به نظر برسد. رنگها از سفید خالص تا سفید و زرد ، سفید و نارنجی و نارنجی و زرد متغیر است. آنها معمولاً دارای گلهای بزرگ هستند و کمی دیرتر از سایر نرگس ها ، در اواخر بهار شکوفا می شوند. جونکویلز نیز دارای رنگ خاصی است که تعداد کمی از گل نرگس به این رنگ وجود دارد. اگر بومی اروپا و حوضه مدیترانه باشد یا در بسیاری از مناطق آمریکای شمالی این گل به صورت طبیعی می روید ، جایی در دشت های وحشی و حتی در لبه جنگل خود به خود رشد می کند.

در تخت های کم گل که مرتب و زیاد رشد نکرده ، عالی به نظر می رسند. شما نمی خواهید مرزها و تخت های شما شبیه یک “توده سبز با گلهایی روی سطح” باشد . گل نرگس Tazetta گلهایی با ظاهر زیبا هستند ، با سرهای زیادی که با هم تکان میخورند. به دلیل لایه ضخیم تر گلهایی که تولید می کنند ، برای افزودن به حاشیه و تخت گل بسیار عالی هستند. آنها برای تخت های کم و مخصوصا برای باغ های صخره ای عالی هستند. توده های زیبایی ایجاد می کند که آن را برای گلدان و ظروف یا باغ های صخره ای نیز ایده آل می کند. به نظر می رسد این بستگی به اندازه گرده افشانها دارد ، که در شمال بزرگتر هستند. آنها برای سواحل درختچه ها و گروه های درختی عالی هستند، یا سالی یک بار انرژی پر جنب و جوشی را به چمن می دهند. نکاتی در مورد نور : این گروه از گل نرگس همچنین سایه را تحمل می کند. در تخت هایی که بین گیاهان ، توده ها و گروه های مختلف فاصله وجود دارد ، نیز خوب به نظر می رسند.

آنها حتی برای باغ های سنگریزه ای و شهری ، حتی با مکان ها و دیزاین های مدرن یا مینیمالیستی ، عالی هستند. با این حال ، کشاورزان برخی ارقام جالب و دورگه را به ویژه با بازی با رنگ ها توسعه داده اند. اما در تخت های گل و حاشیه آن با سایر گلهای نمایشی در اکثر زمینه های دیگر ، از جمله در باغهای رسمی ، بسیار زیبا به نظر می رسند. کوتاهترها و آنهایی که دو رنگ دارند بهتر است در حاشیه یا تخت طبیعی ظاهر شوند. این بدان معناست که شما می خواهید آنها را در فاصله نزدیک داشته باشید ، جایی که بازدیدکنندگان می توانند آنها را در نزدیکی خود ببینند. در حالی که هنوز می توانید از آنها در یک باغ طبیعی استفاده کنید ، ممکن است در محیطی بسیار سنتی یا در ترکیب وحشی ، مناسب به نظر نرسند. این یک گل عالی برای باغهای طبیعی ، وحشی و سنتی است. طبیعی شدن: جونکیل ها برای طبیعی شدن عالی هستند. مگس پیاز نرگس ، نماتد نرگس ، کنه مقیاس پیاز ، حلزون ها ، پوسیدگی پایه نرگس ، سایر عفونت های قارچی ، ویروس نوار زرد نرگس و ویروس های دیگر ممکن است باعث آسیب رساندن به گل نرگس شما شوند.

نرگس های دوگانه از همه نرگس های دیگر “عجیب و غریب” و کمتر طبیعی به نظر می رسند. بنابراین اصطلاح “cyclamineous” را به دلیل اینکه شبیه cyclamens هستند به کار می برند. سر گلها بزرگ نیستند ، بنابراین برای جلوه های بصری در مقیاس بزرگ با گل برگ های ظریف عالی هستند. بنابراین ، ما در حال حاضر آنها را با هم می بینیم. در نهایت ، آنها در ظروف و گلدان های کوچک فوق العاده هستند. ظروف و گلدان ها نیز محل مناسبی برای رشد آنها است. و بیشتر رقم توسعه یافته نسبت به گل نرگس شاعر نظر می رسند .اما هنوز به اندازه کافی طبیعی به نظر می رسند تا بتوانند در باغ های سنتی، در تخت ها و مرزها کاشته شوند. آنها برای تخت گل ، حاشیه و گلدان و ظروف مناسب تر هستند. آنها به ویژه در گلدان ها و ظروف ، بلکه در تخت گل نیز ظاهر خوبی خواهند داشت. آنها همچنین برای گلدان و ظروف مناسب هستند. آنها همچنین برای چمنزارهای وحشی مناسبند اما برای حیاط و تراس نیز عالی هستند.

اگر آنها را در تکه های بزرگ در پشت چمنزار پرورش دهید منظره ای شگفت انگیز و بهشت زمینی ایجاد کرده اید. بنابراین ، آنها را در انتهای یک چمنزار در پشت باغ خود قرار ندهید. بنابراین شما نام آن را اینگونه میشنوید. نرگس ها با یک “جام” یا “تاج” مرکزی به نام تاج و شش تپال بیرونی مشخص می شوند. انواع قابل توجه: برنده جایزه انجمن باغبانی رویال باغ به “آهنگ زنگ” دارای تاجی صورتی رنگ ظریف و تپال های بیرونی سفید بسیار زیبا است. ” Cheerfulness ” دارای تاج های دوتایی کوچک است که پالت آن در رنگ زرد روشن پاستلی تا سفید تنگ است. گل تاج شکاف دار حتی در گلدان یا ظروف. گل نرگس با تاج شکاف خورده با انواع دیگر متفاوت است زیرا تاج ، به جای اینکه کامل باشد ، به یک سری گلبرگ بریده شده می ماند. نور خورشید: آفتاب کامل یا سایه جزئی. آنها در نمای کامل ، در ظروف ، گلدان ها ، تخت های گلدار مرتب ، بهترین ظاهر خود را خواهند داشت.