گل های رز زیبا از همه رنگ + گل های زیبا برای پروفایل

گلهای لاله تنوع بسیاری در رنگ دارند و تقریبا در همه رنگها می توان گل لاله را یافت. در اروپا لاله نشانه پیروزی و ثروت به حساب آمد و پرورش آن همه گیر شد. لالههای پرورشی دارای گلهای بزرگ، جام گل بزرگتر و تنوع رنگی بیشتری نسبت به گلهای خودرو هستند. عمقی که برای کاشتن این گل در نظر می گیرند حدود ۱۲ الی ۲۰ سانتی متر می باشد. بر روی هر ساقه گیاه حدود ۲۰ گل روییده و گلی مناسب فضاسازی باغ است. گل نرگس قدمتی طولانی دارد و در طول تاریخ افسانهها و داستانهای مختلفی برای آن ساخته شده است. خاک مناسب را در باغچه زهکشی کرده و سپس پیازها را در آن قرار دهید. کود حیوانی برای تقویت خاک باغچه و ورمی کمپوست برای گلدان تقویتکننده مناسبی است. در منطقههایی که آب و هوای آنها سرد است گل لاله به صورت دائمی می باشد. این گل میتواتد به دلیل دارا بودن tulipalin A و tulipalin B در حیواناتی همچون گربه و اسب و سگ مسمومیت ایجاد نماید. زمستانش بهار باشه به ما چی؟

۱۹ گونه از گونههای لاله از ایران گزارش شدهاست. ایران یکی از کشورهایی است که ۱۹ نوع از این گل زیبا در آن کشت می گردد. که برخی از گلهای لاله هستند که بیش از ۱۲ برگ دارند. می توان گفت لاله ها دارای ۲ تا ۶ عدد برگ هستند. این گل از گروه سوسنیان به شمار میآید و در این زمره جای می گیرد. پیاز نرگس درشت است و سالها گل جدید از آن سر بر میآورد. به نوکی که در پیاز وجود دارد دماغه گفته میشود و از هر دماغه ساقه و گل جداگانهای میروید. لاله، تاریخی پرفراز و نشیب را طی کرده، معلوم نیست که در چه سالی وارد اروپا شد اما این اعتقاد وجود دارد که اول بار در سال ۱۵۵۴ میلادی بذر لاله توسط یک سفیر از قسطنطنیه به آلمان برده شد و بعد در هلند باغ کوچکی را به آن اختصاص دادند. گل نرگس پرپر شبیه به گل رز است و با انواع دیگر نرگس از نظر ظاهری تفاوتهایی دارد. گل نرگس پرپر از گلبرگهای فراوان تشکیل شده ظاهری زیبا دارد و در گلآرایی از آن استفاده میشود. به دلیل همین خواص دارویی و درمانی روغن نرگس نیز همچون دارو مورد استفاده برخی افراد قرار میگیرد.

اگر این شرایط را بدانید انجام این امر باعث می گردد زودتر گل لاله مورد نظر خود را بفروشید برای این کار بایستی از نوع خاصی از پیاز لاله که به صورت بزرگ و درشت باشد استفاده نمود. گل لاله گیاهی علفی چند ساله و پیاز دار است. در انواع دو دماغه که پیاز نرگس دارای دو نوک است دو ساقه از هر پیاز میروید. از سال ۱۹۸۱ تقسیمبندی گلهای لاله توسط انجمن سلطنتی پیاز لاله هلند آغاز شد و لالهها بر اساس شکل گیاه و شکل و زمان باز شدن گل به ۱۵ گروه تقسیم شدند. نام گل لاله از کلمه لال یا همان کلمه لعل زبان سانسکریت به معنی لعل سرخ یا لعل پیازی خوانده شده به مناسب همین لال ( لعل) به لاله، واژه رنگ است. این گیاه به آفتاب نیاز دارد و لازم است در نور شدید یا کم خورشید قرار گیرد. فاصله هر پیاز با پیاز دیگر در باغچه نیز اهمیت دارد چرا که اگر پیازها نزدیک به یکدیگر باشند ممکن است جلوی رشد یکدیگر را بگیرند. گل زینتی لاله همانند هر گیاه زندهای از پیاز ، ساقه ،پرچم ، تخمدان و گلبوش تشکیل یافته است. گل لاله نشانی از شهید و خاطراتش شد .

این گل مقاومت بالایی در برابر سرما دارد و چند سال پس از کاشت گل میدهد زیرا پیاز گل نرگس چندلایه و فلسی شکل است و قادر است هر سال گلهای جدیدی به بار آورد. پس از کاشتن نیز بهتر است سطح خاک مرطوب باشد و دو هفته آبیاری به گونهای انجام شود که رطوبت در خاک وجود داشته باشد ولی نرگس نسبت به آبیاری زیاد حساس است و لازم است به اندازه آبیاری انجام شود و از آبیاری زیاد خودداری کنید. در دو هفته ابتدای کاشت خاک را با ورمی کمپوست یا کود حیوانی و مواد تقویتی دارای پتاسیم تقویت کرده و اجازه دهید پیاز به خوبی ریشه دهد. پیاز باید بدون زدگی و بریدگی و سالم باشد. اگر بخواهیم گل لاله را از لحاظ ظاهری بررسی کنیم باید بگوییم که این گل از برگ های نواری شکل تشکیل شده است و به صورت پهن می باشد. در مورد نگه داری و کاشت گلهای زیبای لاله بایستی بدانید که خاک گل لاله باید از زهکشی درستی برخوردار باشد.

زهکشی درست خاک این گل به این دلیل است که از پوسیدگی پیاز گل لاله جلوگیری گردد. از طریق درآوردن پیاز بوته اصلی از خاک و جدا کردن پیازچههای نوچه اطراف پیاز مادری و کاشت بذر کاملاً تازهٔ ارقام جدید تکثیر و ازدیاد میشوند. بهتر است هر هفته خاک با مواد تقویتی غنی از پتاسیم تقویت شود. بهتر است هر هفته آبیاری شود، آن هم در زمانی که ضروری است و خاک خشک شده است. یک ماه پیش از آنکه هوا سرد شود و یا نهایتاً دو هفته قبل از آغاز فصل سرما بهترین زمان برای کاشت گل نرگس است. همان گونه که می دانید نام گل لاله از لعل یا لال از زبان سانسکریتی آورده شده است. برای نگهداری آن در باغچه لازم است زیر نور زیاد یا کم خورشید قرار گیرد، در خاک گلدان کاشته شود و در زمان رشد خاک آن مرطوب باشد. این گل به دلیل عطر بینظیرش طرفداران فراوانی دارد و گل آن زیبا و چشمنواز است و در رنگ زرد یا زرد و سفید و در برخی انواع زرد و نارنجی یا سفید و نارنجی مشاهده میشود. شیپور آن زرد و گلبرگها سفید است.

اغلب گلهای نرگس دارای شش گلبرگ و شش کاسبرگ هستند و تاج فنجانی شکلی که به آن شیپور نیز میگویند بر روی گلبرگها قرار میگیرد. معمولا در انتهای هر ساقه لاله یک گل تشکیل میشود اما گونههایی نیز وجود دارند که در انتهای هر ساقه چندین گل شکل میگیرد. گل لاله سردهای از تیرهٔ سوسنیان است که در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ گونه دارد. از این رو مردم ایران اکثرا با گفتن لاله دشتی پر از شقایق وحشی به ذهنشان خطور می کند. این گل زیبا که سمبل شهادت های افتخارآفرین و ایثارگری های جوانانِ این مرز و بوم است، به ایران و در واقع قسمت هایی از آسیای مرکزی تعلق دارد. گل نرگس در بیش از ۱۰۰ گونه مختلف در جهان وجود دارد و انواع دورگه آن نیز به وفور یافت میشود. گل نرگس مینیاتوری همانطور که از نامش مشخص است کوچک است و به سادگی در فضاهای باز خانه رشد میکند. گل لاله یکی از متنوعترین انواع گل و گیاه در عرصه تحقیقات مختلف که بر روی گیاهان انجام می شود، به حساب میآید. نارسیس که زیبایی فوقالعادهای داشت در یک توطئه به کنار رودخانهای میرود و تصویر خود را در آب میبیند و چون شیفته زیبایی خود بوده میخواهد خود را لمس کند که در آب میافتد و غرق میشود.

گل لاله میتواند بذر نیز تولید کند و از بذرها گاهی در تکثیر گیاه نیز استفاده میشود. هم چنین می توانید از گیاهانی که ساقه گلشان از ارتفاع کمتری برخوردار است استفاده کنید . این گل در مقابل سرما می تواند از خود استحکام بسیار بالایی نشان دهد. گل لاله سه گلبرگ و سه کاسبرگ دارد و کاسبرگها هم شکل و هم رنگ گلبرگها هستند به طوری که به نظر میرسد این گیاه شش گلبرگ دارد. شیپور داخلی آن بزرگ و زردرنگ است و همرنگ گلبرگها است. اگر دمایی که برای نگه داری ریشه پیازهای گل لاله در نظر دارید بیشتر باشد ممکن است باعث شروع شدن انواع بیماریهای قارچی شود. برای این که گل های لاله خود را زودتر به فروش برسانید می توانید در شرایط نگه داری آنها تغییراتی ایجاد کنید. در زمان های ابتدایی که این گل زیبا را به کشور هلند بردند بسیار مشهور گشت و قیمت آن نیز بالا بود. ارتفاع گل لاله بسته به گونه آن از ۱۰ سانتیمتر تا ۷۱ سانتیمتر متفاوت است. گل لاله یکی از انواع گلهایی است که در آسیا و اروپا به طور فراوان پیدا می شود. همان طور که در مباحثی که قبلا برایتان ذکر شد گفتیم لاله در زمان های قدیم در ایران با نام گلی که گلبرگ های آن سرخ بوده و وسط آن نیز سیاه باشد معروف و مشهور بوده است.

لاله گل ملی کشورهای ایران، افغانستان، ترکیه، هلند، مجارستان و بلژیک به شمار میآید. شمالی لاله زار باشه به ما چی؟ رفیق جان انتظار باشه به ما چی؟ گل لاله در دامنه های شمالی در فصل بهار به رنگ های مختلف شکوفه آن می موج می زند. کاشت این گیاه در مزارع گل مناظری زیبا و بدیع خلق میکند و میتوان برخی از نمونه های آن را به عنوان گیاهی گلدانی نیز پرورش داد. گل نرگس یکی از گلهایی است که برای عذرخواهی به دوستی هدیه میدهند. این گل دارای رنگ های گوناگون و بسیار زیبایی است که توجه افراد بسیاری را در جهان به خود جلب کرده است. عکس گل های زیبا مخصوصا گل رز از تمامی رنگ ها را برای شما عزیزان در سایت تالاب قرار دادیم. بیش از ۱۰۰ گونه نرگس در جهان وجود دارد و به همین دلیل نمیتوان شرایط یکسانی برای رشد تمامی آنها بیان کرد ولی به طور کلی خاک سبک و آبیاری مناسب و هفتگی و نور خورشید کافی از مهمترین عوامل رشد این گیاه است. نکته ۱: مرحله خیس کردن پیاز نرگس مرحلهای مهم است چرا که این فرآیند گیاه را آماده رشد میکند و از سویی دیگر نباید پیاز را به طور کامل و یا بیش از دو ساعت در آب بگذارید زیرا موجب پوسیده شدن پیاز نرگس میشود.

گل نرگس تاج بلند گلی است که بر روی هر ساقه یک گل روییده و تاج و شیپور میانی گل بلند است و گلبرگهای اطراف آن کوتاهتر از تاج هستند. این گل زیبا از جمله گلهایی است که دارای پیشینه بسیار قوی و طولانی می باشد. لعل یک سنگ ظریف قیمتی در بدخشان است. همانند هر گیاه و گل طبیعی گل های لاله نیز یک سری نیازمندی ها دارند که بایستی بدان توجه کرد. در موارد زیر به برخی از ویژگی های گل لاله اشاره شده است که می توانید اطلاعات بسیار خوبی از آن کسب نمایید. اگر میخواهید در داخل خانه به پرورش لاله بپردازید بایستی نوعی لاله را که متناسب با آن محیط است انتخاب نمایید. در زمان سلجوقیان به کشور ترکیه آورده شده و در قرن ۱۶ به اروپا رفته است. در ادبیات فارسی و ترکی این گیاه زیبا بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در خرید پیاز نرگس به چند نکته توجه کنید. توجه کنید که بر روی پیاز خراش دیده نشود. در یخچالی که سیب نگهداری میشود نیز نباید پیاز نرگس را نگهداری کنید. زهکشی خاک را سبک کرده و شرایط رشد گل نرگس را فراهم میکند زیرا خاک سنگین برای انواع گیاهان پیازی مناسب نیست و میتواند باعث پوسیدگی پیاز شود.

لاله گیاهی چند ساله و پیاز دار است که به خانواده Liliaceae و راسته Liliales تعلق دارد. برخی نارسیس یکی از خدایان یونان را که دچار خودشیفتگی و علاقه به خود بود منشأ این گل میدانند. جا دارد از زیبایی حیرت آور این گل بیشتر بگوییم چرا که تجمع این گلهای زیبا در کنار هم زیبایی فوق العادهای به محیط اطراف می دهند. تیری به قلبش اصابت کرد . اکثرا گلهای لاله را می توان بر اساس تنوع رنگ بسیار آنها به دسته های متنوعی تقسیم کرد. لاله های وحشی از دیرباز در مناطق کوهستانی کشور ما لاله زارها را به زینت گل های زیبایشان آراسته اند. کشور ایران از جمله مناطقی است که مکان رویش انواع گل لاله به دلیل شرایط مساعد جغرافیایی خود می باشد. این گیاه در حدود ۱۰۹ گونه دارد و بومی نواحی جنوب اروپا، شمال آفریقا، آناتولی، ایران و شمال غربی چین است. گل نرگس گلی مقاوم در برابر سرما و گلی پیازی است. این گل در برابر سرما مقاوم است و گلی آفتابدوست محسوب میشود.

شمالی عبارت از پنچشیر، کاپیسا، پروان و قسمتی از کابل است و محل اصلی رویش خودرو لاله پیاز دار است که از عصرها تا کنون لاله خودرو در اول فصل بهار در دامنه های شمالی می روید. لاله ها نمی میرند، وقتی عمر گل تمام شد پیاز لاله برای سال های بعد قابل استفاده است. گل لاله با این که دارای قسمت های سمی می باشد ولی در طول جنگ جهانی دوم از آن به عنوان غذا استفاده می کردند. لاله در اطلاعاتی که از دوران کهن بوده است به گل شقایق نیز گفته میشود. گل نرگس شهلا در اواخر زمستان و بهار گلدهی دارد و گل نرگس شیراز در اواخر پاییز و زمستان گل میدهد و سایر انواع نرگس نیز در همین بازه زمانی اواخر پاییز تا اوایل بهار دوران گلدهی خود را خواهند داشت. گل نرگس را در ابتدا یا نیمه پاییز میکارند و در اواخر پاییز تا بهار گلهای آن میروید. این گل که زیبایی بسیاری دارد در ابتدا از کشور عزیز ما ایران نمو و رشد یافته است. در بین کشورهای اسلامی لاله در فرهنگ دو کشور ایران و ترکیه نفوذ عمیقی دارد. در حال حاضر از نظر تولید و صادرات پیاز و گل شاخهای لاله، هلند در جایگاه نخست در بین کشورهای جهان جای دارد.

در کشور ایران و افغانستان لاله سمبل شهیدان است و مردم برای آن ارزش زیادی سایت toranjflower قائل هستند. امروزه به دلیل طرفداران زیادی که این گل در جهان پیدا کرده است در اکثر نقاط جهان می توان این گل را دید. در قرون وسطی در سرتاسر عالم اسلام شهرت یافته که تا اکنون این سنگ ظریف قیمتی در جهان به روبین شهرت دارد. برگ های این گل بسیار زیبا از یک پوشش مومی شکل تشکیل یافته است که به صورت مارپیچی بر روی ساقه ها قرار گرفته اند. بیش از ۳۰۰۰ گونه از لاله به صورت پرورش و کشت انتخابی تولید گشتهاند. از لحاظ گیاهشناسی لاله به دو گروه بزرگ پرورشی و خودرو تقسیم میشود. گل نرگس گلی زیبا از خانواده نرگسیان است که پرورشی آسان دارد و باغبانهای مبتدی نیز به سادگی آن را تولید میکنند. پیازهای این گل زینتی را به هنگام فصل تابستان و یا در پاییز می کارند که در این زمان هنوز شروع به ریشه دادن نکرده است. پس از این که پیازها شروع به ریشه دادن کردند دمای مناسب آن ۱۲ درجه سانتیگراد خواهد بود.

نرگس در آفتاب زیاد و همچنین نور کم و تا حدودی سایه نیز رشد میکند. محل اصلی رویش لالهٔ خودرو در آسیای مرکزی در نظر گرفته میشود. این گل در افغانستان، ترکیه، ایران، قسمتی از غرب سوریه، سواحل دریاچه آرال، دریاچه خزر و دریای سیاه، یونان، ایتالیا، اسپانیا و سواحل دریای مدیترانه در شمال آفریقا بصورت خودرو یافت میشود. در زیبایی لاله همان قدر بس که گفته اند از خونِ جوانان وطن دمیده است. نام علمی آن (تلو پان) است و انواع رنگارنگ آن در دامنه های هندوکش جنوبی یعنی در نواحی شمالی در اول ماه فصل بهار بشکل خودرو موج می زند. امروزه به گل هایی که نام علمی آنها تولبیا است لاله گفته می شود. از خوشحالی فراز و نشیب کرد رو به آسمان کرد و گفت: « شهادت آمد در راه عشق و ولایت شهید می شوم» . گلهای نرگس بر روی ساقه این گیاه با فاصلههای کم از یکدیگر قرار میگیرند، برخی انواع نرگس تک گل هستند و بر روی هر ساقه تنها یک گل میروید. سر این گلها رو به سوی پایین است و به شکلی وارونه میرویند. برای کاشت گل نرگس در گلدان نیاز به گلدانی سنگین و بزرگ دارید.

بسیاری از افراد در روز عشق برای یک دیگر گل لاله پیشکش می کنند و آن را سمبل عشق و وفاداری می دانند. امیدواریم از این مطلب لذت ببرید. رنگ گلبرگها نیز بسیار متنوع و متفاوت است و میتوان گفت که تنها رنگ آبی خالص در بین این گلها وجود ندارد. برگهای گیاه به صورت طبقه طبقه از خاستگاه ریشه روییده میشود و گلبرگها در دو لایه درونی و بیرون حالتی زیبا و چشمنواز به این گل میبخشد. برخی از افراد امکان دارد نسبت به این گل حساسیت نشان دهند چرا که به دلیل داشتن tuliposides و tulipalins باعث میشوند تا افراد دچار حساسیت گردند. در حقیقت محلی اصلی رویش گل لاله ( دُلبند) خودرو در آسیای مرکزی در افغانستان در دانشنامه آزاد ویکی پدیا نوشته شده است و به همین دلیل از گذشته در عرف مردم کابلستان قدیم شمالی لازار یعنی زمینی که در آن لاله بسیار روییده باشد شناخته می شود. یکی از دانستنی هایی که در مورد لاله وجود دارد این است که در ساقه های آن ها می توانیم یک یا چند گل را مشاهده کنیم.

اکثر انواع لاله که امروزه مورد کشت و کار قرار میگیرد از گونه Tulipa gesneriana بدست آمدهاند. بدنش خیس از خون شد . خون بر زمین ریخت ، با خون شهید و خاک بیابان گلی رشد کرد رو به آسمان سر بلند کرد و شهید نام شد. که در جواهر سازی به کار می رود. با سر برآوردن جوانه لاله از خاک مردم فکر می کنند که زمستان سخت را سپری نموده اند و زندگی دوباره آغاز یافت و آمدن بهار را به گل لاله یقین می دانند. گل نرگس شیراز گلی با عطر و رایحهای بینظیر است که در فصل سرد گل میدهد و طرفداران خود را مست از بوی فوقالعاده خود میکند. امیدواری، تولد دوباره و زندگی طولانی از دیگر معانی این گل است. لاله ها قبل از این که به شکل یک گل زیبا در بیایند از پیاز تشکیل یافته اند. سقراط این گیاه را گردنبند خدایان دوزخ نامیده است چرا که پیاز نرگس بسیار سمی است.