گیاهان آپارتمانی حساس به جابه جایی

همچنین، برای رشد به خاکی با pH بین 5.5 تا 6.5 و بافت لوس نیاز دارد. همچنین، باید از کود مناسب برای آن استفاده کرد و در فصل رشد باید به طور منظم کوددهی انجام شود.

کروتون به دمای ملایم بین 18-24 درجه سانتی‌گراد و رطوبت هوا بالا نیاز دارد. برای آبیاری باید خاک رطوبت داشته باشد، اما از آبیاری بیش از حد باید خودداری کرد و بهتر است خاک را قبل از آبیاری به خوبی خشک کنید. همچنین، این گیاه به نور مستقیم آفتاب علاقه‌مند است و باید در محیطی با نور کافی قرار گیرد.

به علاوه، برخی از گونه‌های کروتون ممکن است به برخی از عوامل محیطی مانند هوا خشک، سرما، آفت و بیماری‌های گیاهی حساس باشند و به طور مرتب نیاز به پاکسازی برگ‌های زیرین خود دارند.

گیاه کروتون (Croton) گیاهی زینتی و خوش‌رنگ است که در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری جهان رشد می‌کند. این گیاه به شرایط نور، آبیاری، دما و خاک حساس است و برای رشد به نور کافی و خاک مناسب نیاز دارد.

در کل، کروتون گیاهی زیبا و پرطرفدار است، اما برای داشتن آن بهتر است به شرایط مناسب رشد آن توجه کرده و از آبیاری و نور کافی و مناسب برای آن اطمینان حاصل کنید. به علاوه، باید توجه داشت که برخی از گونه‌های کروتون به عنوان گیاهی حساس شناخته می‌شوند و برای داشتن آن بهتر است با توجه به نکاتی که گفته شد، از آبیاری و نور کافی و مناسب برای آن اطمینان حاصل کنید.


منبع: https://nadigarden.com/sensitive-apartment-plant/

گیاه کروتون